Головна : Новини

Грижа і її лікування

, 19:48
0 1911

Грижа - це захворювання, при якому відбувається викид какого-небудь органу черевної порожнини під шкіру через отвір або ж слабке місце безпосередньо в черевній стінці. Грижі бувають навіть у новонароджених, а саме, пупкова (більш детально про неї читайте).

Пахова грижа

Одним з найпопулярніших видів гриж є пахова грижа. У 70%випадків ця грижа проходить саме через пахові кільця і ??тому носить назву косою пахової грижі. Можливо, поява грижі через ослаблення задньої стінки пахового каналу, такі грижі називаються прямими. Як правило, вони виникають у чоловіків старше 40 років.

Лікування грижі

Консервиатівность лікування грижі немає. Так звані бандажі не є методом лікування і не можуть зупинити прогресування грижі і уникнути розвитку ускладнень. Грижі лікують оперативним шляхом. Мета операції - видалити оболонки грижі і зміцнити грижові ворота. Це принципові положення як відкритої, так і ендоскопічної операції.

Як проводиться відкрита операція з приводу грижі?

Операція виконується як під місцевою, так і під спинно-мозкової анестезією. Існує два методи пластики грижових воріт: власними тканинами (т аутопластика) і з використанням сітчатіхексплантів (сітки). Пластика власними тканинами показана только для молодих пацієнтів, а також при початкових стадіях формування грижі. Європейською асоціацією герніологів (EuropeanHerniaSociety, 2009 г.), для аутопластики визнано єдиний метод лікування пахових гриж - методика по Шолдісу (Shouldice). Перевага даної методикою надано через найменшу кількість рецидивів: 1,5-2, 3% (B. Devlin,1995), які спостерігалися після аналізу численних рандомізованих досліджень у всьому світі. Великою перевагою пластики власними тканинами є той факт, що в організмі не залишається чужорідний матеріал, яким є синтетична сітка.

У разі коли анатомія пахової зони значно порушена через великі грижовіворота, більш надійним є застосування синтетичних пластичних матеріалів, готуються з біологічно інертного матеріалу (наприклад - поліпропілену).   Найчастіше причиною рецидиву грижі можуть бути анатомічні особливості черевної стінки: слабкість тканин в області грижі, а також - неякісне виконання операції: неправильний вибір метод операції (застосування « старих » методів операцій), технічні недоліки операції, відсутність досвіду нових методів лікування і т.д. .

В цілому, кожна відмова від операції повинна бути детально обговорена спільно хірургом, анестезіологом і консультантом-фахівцем (наприклад, кардіологом, пульмонологом і т.д.), і узгоджена зхворим і родичами пацієнта.

Таким чином, зазвичай сам факт наявності грижі практично абсолютним показанням для виконання операції.

Скільки часу займає лікування грижі?

У разі лапароскопічноігерніопластіки хворий перебуває в стаціонарі в середньому 2-3 діб. При відкритої операції стаціонарне лікування триває 3-5 діб. &Nbsp; Повернення до активного життя можливо через 1-2 тижні після виписки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ