Головна : Новини

Батьки не кричіть на дитину!

, 13:59
0 1691

Що відчуває дитина, коли на нього кричать? Щоб батьки краще це зрозуміли, психолог клініки « Мати і дитя & raquo ;: Катерина Буслова проводить з ними таке заняття. Батьки розбиваються по парах. Один учасник повинен стояти і кричати на іншого з якої-небудь придуманої причини. Інший учасник присісти або встати на коліна, щоб бути нижче. Той, хто нижче, повторює тільки одну фразу: « Я маленький і я просто хочу,щоб мене любили & raquo ;. Десь на третьому повторі той з батьків, хто це вимовляє, зазвичай починає плакати, не в змозі зупинитися. Його охоплюють сильні почуття, часто - спогади з власного дитинства. Всі учасники такого заняття визнають, що насправді вперше глибоко відчули те, що відчуває в цей момент дитина.Після цієї вправи кричати на малюка стає практично неможливо ...

Як зупинити крик

Психологи вже давно придумали безліч способів стримати або зупинити крик. Від простого "вдихни і порахуй до десяти" - до глибокого аналізу причин агресії у конкретної людини.Проблема в тому, що в момент, коли крик вже на півдорозі з гортані, важко згадувати про якісь альтернативи і щось аналізувати. І все ж, варто хоч би зробити зусилля. Адже коли, наприклад, ти, не дай бог, витягаєш з води потопельника, ти тоді теж не в змозі щось думати. Але в один момент ти усвідомлюєш: якщо не візьмеш себе в руки- Людина помре. Тоді ти збираєш волю в кулак. Робиш все, що знаєш: штучне дихання, масаж серця, виливаєш воду з рота. Все, що може прийти в голову ... І рятуєш людини. Чому б не спробувати слідувати цій же логіці, коли хочеться крикнути на дитину? Робити хоч якісь зусилля. Шукати методи. Де завгодно: у психологів, уподруг, в інтернеті. Все, що може вберегти твою кровиночку від монстра під майкою, - все варто спробувати. І я пробувала. Шукала альтернативи. І ось що знайшла.

Альтернатива крику на дитину

- Того вечора мій майже 5-річний син був надмірно примхливим. Все йому не подобалося, наименьшая дрібниця викликала сльози. Так буває і в кожного дорослого, не те що в дітей. Намальованим картинка - не така, приготувала їсти - не те. Ну і в такому дусі весь вечір. Я намагалася триматися. Довго. І мої нерви почали потроху здаватися. І ось, черговий синів наплив ниття і плачу. Я відчуваю, що повинна зупинити це заради його ж собственногпро здоров'я, але знаю тільки один спосіб - крик. Монстр вже майже виривається на волю. Я готова кричати. Але раптом я говорю СТОП. За секунду в моїй голові пролітають думки: "Дитина не заслуговує крик тільки тому, що у нього поганий настрій. Оа просто висловлює емоції, без злого наміру. Я повинна знайти спосіб ...". І тут я згадую, що недавно чітала про казку як способі впливу на дитячу поведінку. Спробую!

- Артемчик, я знаю одну казку ...

- Мій син в сльозах зупиняє свій потік ниття і схлипування, піднімає на мене очі з подивом і цікавістю: < br />
- Яку казку?

- О мишці ...

- Я починаю на ходу придумувати історію про мишку, якій все не подобалося. Вона часто плакала і всіх відштовхувала. А одного разу з'явився чарівник і забрав у неї маму, друзів, залишивши одну, як вона й хотіла. Мишка відчула себе самотньою і зрозуміла, що даремно всіх відганяла. Чарівник повернув маму і друзів, і все стало на свої місця.

- Поки я розповідала, встигли заспокоїтися і син, і я.

- Зараз я розумію, що в моїй казки багато недоліків з точки зору психології. Наприклад, малюка не можна лякати тим, що рідні його покинуть. Бо це вже маніпуляція, гра на беззахисності, потреби в любові. Фахівці по вихованню дітей застерігають, що з казками взагалі потрібно бути обережними, щоб не нашкодити. Кращедовіритися в цьому питанні професіоналам. Не слід, наприклад, відкрито порівнювати малюка з героєм казки, особливо негативним, а також ототожнювати їх вчинки. Відомий психотерапевт Берт Хеллінгера в одній зі своїх книг пише про делікатності при застосуванні історій: « Якщо ми будемо давати дитині рада « тицьнувши носом » в його проблему, він буде почувати себе невдахою & raquo ;.

- Безумовно, наступного разу мені слід ретельно придумувати казку, з урахуванням вищеназваних нюансів. Однак тішить те, що Артемчик небилиця про мишку сподобалася, він навіть розповідав її іншим. А мені вдалося заспокоїтися. На той момент це була моя маленька перемога. Думаю, це непоганая альтернатива для кожної мами замість крику - краще придумати або згадати підходящу казку.

Дещо ще

- Взаємовідносини з дитиною, як і все в природі, мають причинно-наслідковий зв'язок. Доречними будуть питання:

  • чому маля так поводиться?
  • що він хоче своєю поведінкою висловити?
  • може, у нього багато обмежень?
  • мало уваги?

- Коли виправити це, то і кричати не потрібно буде. Якщо ж справа - в мамином настрій або душевному стані, то є сенс мамі працювати над собою. Однак робота над собою - це довгий процес, який може зайняти роки. А за цей час бажано не довести дитину до неврозу або депресії. Тому я часто використовую « миттєві » виходу із ситуації. Серед них, крім вище згаданої казки, є ще деякіе. Наприклад, коли мій син дуже плаче, я просто намагаюся змусити його сміятися. Розповідаю щось смішне, роблю забавні мімічні гримаси. Іноді попереджаю, що починаю психувати. Якщо він плачем домагається чогось, що не можна, ми разом шукаємо альтернативи (як то: не можна палити вогонь - давай краще полепіть з пластиліну і т. Д.). Іноді допомігает просто обійняти його. Іноді не допомагає нічого. Тоді виникає тільки одне бажання: не зупинятися і шукати далі. Заради щастя дитини.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ