Головна : Новини

Історія розвитку спецодягу

, 23:29
0 272

Спецодяг являє собою особливу групу одягу, яку створюють з метою використання її в якості захисту на робочому місці. Дизайн і стиль спецодягу для всіх професій враховує особливості умов, середовища роботи і відсутність або наявність інструменту, що необхідний для виконання прямих обов'язків на виробництві. Джинси є найбільш поширеним і відомим, але в кінцевому підсумку видозміненим елементом спецівки. Спочатку їх створили і виготовляли для ковбоїв Північної Америки. Але історія спецоки починається на багато раніше. І розповість нам про неї Габзагирова Тетяна Раильевна - співробітник компанії «Амирсана»: , де, до речі, ви можете придбати якісний спецодяг, спецвзуття і засоби індивідуального захисту.

Історія спецодягу

Давним давно, ще в бронзовому столітті, люди, які виплавляли метал, захищали себе одягом від тепла, що виходить від печі. У 1815 році в США і Європі почали в промислових масштабах виготовляти штани-комбенизоны, що захищають ноги і груди. 1-і візуально задокументовані приклади такого одягу можна подивитися на картині Джеймса Клоннери "In The Woodshed", написаної в 1838 році. На ній зображений чоловік, який одягнений саме у захисну робочий одяг.
В подібній одязі тоді люди лише працювали на своїх робочих місцях, а в громадських місцях в ній не з'являлися, тоді вважали, що в такому одязі ходять тільки представники нижчого класу до яких люди ставилися зі зневагою. Це збереглося і донині, я думаю вам швидше за все доводилося бачити таку табличку в громадських місцях: "З спецодязі вхід заборонений!”.

У 1870 р. з'явилися справжні виробництва, які шили одяг робочим. Але варто зауважити, що раніше спецодяг нагадувала звичайний костюм для чоловіків, який був зшитий з більш грубою і дешевої тканини. І тільки в 1874 р. на заході почали масово випускати комбінезони, що мали лямки на плечах.

Ми навмисно виключаємо військову форму, як спецодяг, адже у неї інше призначення. Правда в Іспанській громадянській війні (1936 - 1939 р.) комуністи, щоб відрізняти чужих від своїх, в якості військової форми використовували спецодяг.

Серійне виготовлення спецодягу для робітників почалося лише в 1972 р. Саме тоді з'явилися так звані захисні штани.

На сьогоднішній день асортимент спецодягу становить кілька десятків тисяч найменувань. Власник підприємства для кожного робочого місця може замовити індивідуальну по дизайну і стилю одяг для робітників. При цьому, він може вибрати саме ту тканину, яка буде відповідати умовам роботи на його підприємстві.

Спецодяг повинна бути:

  • довговічною;
  • гігієнічної;
  • зручною;
  • естетичною;
  • функціональної;
  • вартість, по можливості, повинна бути мінімальною;
  • добре пратися.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ