Головна : Новини

Остеохондроз: корисні фізичні вправи?

, 18:15
0 345

Остеохондроз - це дуже неприємна хвороба, яка знайома багатьом людям. У даній статті ми зупинимося на дуже важливий момент у лікуванні остеохондрозу, а саме - фізичних вправах.

Лікування остеохондрозу

Як повідомляє сайт : лікування переважної більшості хвороб спини, включаючи грижу міжхребцевого диска і остеохондроз, досить одноманітно (звичайно ж, якщо мова не йде про хірургічної операції).

  1. На 1-му етапі лікування, головною його метою є усунення больового синдрому. Для досягнення цієї мети хворому в 1-у чергу виписують пару днів постільного режиму, а трохи пізніше – період обмеженою активності. У теж час починають медикаментозну терапію (але, правильніше буде сказати не терапію, а знеболювання, адже, ліки, за великим рахунком, лише усувають біль, а не причину її появи). Так, основними препарати при хворобах спини є нестероїдні протизапальні ліки, що дозволяють прибрати запалення і набряк, в результаті чого знижується компресія нервових закінчень і зникає біль. У випадках, коли біль досить сильна найчастіше застосовують знеболюючі медпрепарати в різної формі (іноді деаже «блокади»). В комплексі все це дає можливість дуже швидко прибрати больовий синдром. Але, при цьому хворий повинен розуміти, що зникнення болю на даному етапі – це ефект від дії медпрепаратів, а не ознака одужання.
  2. Після того, як біль вдалося усунути або хоча б взяти під контроль, починається 2-ий етап лікування. На даному етапі використовують: лікувальну гімнастику (ЛФК), масаж, а також різні фізіотерапевтичні методи лікування. При цьому, фізіотерапія може мати зовсім різне дію: одним людям вона допомагає, а для інших - даремна, а от перші два методи вже давно з усіма пацієнтами і у всіх випадках довели свою ефективність.

ЛФК при захворюваннях спини

Лікувальна фізкультура - це індивідуально підібрані спеціальні комплекси фізичних вправ, спрямованих на лікування та профілактику остеохондрозу, різних відділів хребта. В її основі лежать природні рухи нашого тіла.

При лікуванні остеохондрозу ЛФК застосовують тільки після 1-го етапу хвороби (тобто, коли вдалося купірувати біль). В даному випадку лікувальна гімнастика дозволяє зміцнити м'язовий корсет спини і зв'язковий апарат, що дає можливість відсунути медикаментозне лікування на задній план.

Головним принципом лікування в даному випадку є зміцнення спинних м'язів. Адже якщо розібратися в причинах виникнення остеохондрозу, то як раз недостатня кількість навантажень на м'язи і їх слабкість і є його головною причиною. При цьому, важливим фактом є те, що абсолютно всі вправи лікувальної гімнастики за своїми параметрами є досить фізіологічними, саме тому не відбуваються перерозтягнення або перевтоми м'язів.

Нюанси виконання ЛФК

Треба пам'ятати, що комплекси лікувальної гімнастики ні в якому разі не можна виконувати під час загострення захворювання. Крім того, потрібно робити лише вправи, які не викликають біль під час виконання. Найчастіше в комплекс вправ завжди входять парочка таких, що викликають біль або дискомфорт. Такі вправи ви можете використовувати як своєрідні «маяки» — тобто періодично можна до них повертатися і перевіряти свої відчуття. Так ви наочно будете бачити прогрес в одужанні і з часом будете розширювати комплекс виконуваних вами вправ.

Ще 1-ин важливий момент - ні в якому разі не можна перевантажувати м'язи! Для цієї вправи, які передбачають сильне напруження, треба чергувати з розслаблюючими вправами або відпочинком.  Також важливо вправи виконувати плавно, підтримуючи правильну поставу і не роблячи різких рухів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ