Головна : Новини

Коли потрібен касовий апарат, а коли немає

, 00:50
0 271

Перед тим, як дати відповідь, в яких випадках зовсім вам не потрібен такий прилад, як касовий апарат, розберемо головні засади. І розповість нам про нього Іванов А. П. - співробітник компанії "ВВС-Сервіс". Касовий апарат - являє собою електронну машину, яка видає різні касові чеки з допомогою певного пристрою друку на окремому папері. Потрібен такий апарат також для оформлення угод купівлі-продажу товарів або послуг. Головне для чого застосовують касовий апарат - це запис всіх операцій на підприємстві.

Апарати діляться на дві категорії:

  • фіскальна апарати, що містять пам'ять, в якій зберігається історія усіх операцій;
  • не фіскальні апарати.

У сучасному підприємництві, частіше використовуються фіскальні касові апарати. Як ними користуватися роз'яснюють при вступі на роботу. Буває, необхідно ввести суму і самому роздрукувати чек. Інший варіант, при введенні цифри машина сама автономно видає вам чек. Касові апарати застосовують у таких сферах діяльності, як:

  • торгівля;
  • сфера послуг;
  • готельний і ресторанний бізнес.

Тепер можна зрозуміти, в яких випадках можна обійтися без касового апарата. Він потрібен майже у всіх випадках для передачі різних грошових коштів, за винятком, продажу, наприклад, в роздріб товару, на якомусь ринку. Тобто проста одноразовий продаж того або іншого матеріалу.
 
Буває у підприємця виникає питання потрібен апарат, якщо фізична особа передає йому гроші, а підприємство в свою чергу вкладає їх у будівництво будинку. У цьому випадку чек потрібен обов'язково, але не за продаж чи купівлю, а за надання послуги. Для полегшення ведення бізнесу можна працювати без касового - апарату, але при цьому необхідно вести бухгалтерію і видавати бланки суворої звітності.

У таких бланках повинні бути реквізити підприємства, посилання на додаткові документи, що підтверджують цю угоду. До таких документів можна віднести: документ, затверджений банком або податковою інспекцією. В таких документах обов'язково повинні стояти:

  • дата здійснення доплати;
  • серія документа;
  • підпису з прізвищами обох сторін.

Такими документами, які замінюють касовий чек, можуть бути проїзні квитки в транспорті. Найчастіше для розрахунку витрат.

У деяких салонах краси замість роздрукованого касового чека видають, документ, написаний від руки. В ньому обов'язково вказується сума, особа, яка надала послугу і печатку підприємства. Важливо, щоб сторони розуміли, для чого потрібні ці документи, тоді вони будуть більш ретельно їх перевіряти.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ