Головна : Новини

Артеріальна гіпертензія у вагітних жінок

, 09:49
0 321

Клінічне значення артеріальної гіпертензії у вагітних жінок прийнято розглядати крізь призму впливу цієї патології на стан матері та плода. Залишаючись однією з основних причин материнської і перинатальної смертності, артеріальна гіпертензія призводить до васкулярних катастроф, затримки внутрішньоутробного росту, недоношеності і багато іншого. Як би це сумно не звучало, але артеріальна гіпертензія є причиною 25% всіх госпіталізацій вагітних жінок.

 Що таке феномен "гіпотензивної дії вагітності"?

Відсутність гіпертензивних розладів під час вагітності свідчить про мінімальні ризики розвитку кардіоваскулярної патології в майбутньому, в той час як гестационная гіпертензія, так і прееклампсія підвищують ризик ессенциальной гіпертензії (у 4 рази), інфаркту міокарда (у 2 рази) та інсульту у подальшому житті. Тобто клінічно значуща  артеріальна гіпертензія у вагітних є настільки ж актуальною проблемою, як і за вагітністю, але має істотну специфіку. Перш за все, слід враховувати, що при нормальному перебігу вагітності артеріальний тиск (АТ) має тенденцію до зниження. Зниження АТ починає відбуватися з діастолічного компонента в першому триместрі і продовжується в іншому триместрі зниженням як систолічного (САТ), так і диасистолического (ДАД) тиску - це явище отримало назву феномен "гіпотензивної дії вагітності". Розуміння цього фізіологічного процесу важливо для ведення вагітних з артеріальною гіпертензією в анамнезі, оскільки нормалізація АТ у цей період призводить до помилкового уявлення про відсутність хвороби.

Виділяють наступні категорії артеріальної гіпертензії у вагітних жінок:

  • Артеріальна гіпертензія, яка існувала раніше (1? 5%), підвищений АТ до вагітності або до 20 тижнів цієї вагітності;
  • Гестационная артеріальна гіпертензія (6? 7%) - індуковане вагітністю підвищення АТ після 20 тижнів без протеїнурії. В більшості випадків, але не завжди, проходить через 6 тижнів після пологів;
  • Прееклампсія - індуковане вагітністю підвищення АТ після 20 тижнів з  протеїнурією. Проходить протягом 6 тижнів після пологів. Характеризується органної гіпоперфузією;
  • Артеріальна гіпертензія, яка существововала раніше, в поєднанні з прееклампсією (об'єднана преклампсия) - прогресування підвищення артеріального тиску і / або поява протеїнурії після 20 тижнів в борое попередньою артеріальною гіпертензією.

 

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ