Головна : Новини

Чим відрізняються холоднокатаний та гарячекатаний листи?

, 18:23
0 1498

найпопулярнішим видом металопрокату є листовий метал, який застосовують майже у всіх сферах машинобудування та іншої промисловості. Листовий метал оточує нас скрізь: від вагона у вугільній шахті до обшивки швидкісного поїзда, від пряжки на вашому ремені до космічного шатла. Якщо говорити про «чорному» металі, то потрібно розрізняти гарячекатані та холоднокатані листи. Проста людина не бачить значної різниці між ними, але іноді ця різниця є принциповою.

Якщо вам необхідно купити листову сталь, тоді вам необхідно розуміти відмінності даних 2-ух типів сталі, щоб не витратити зайвих грошових коштів і отримати саме той матеріал, що вам підходить. Професіонали дані відомості знають вже давно, але і їм не завадить освіжити їх у своїй пам'яті. А тим, хто стикається з металопрокатом перший раз або епізодично, швидше за все, дана інформація буде в новинку.

Як можна побачити з назви, різниця між даними виду металопрокату полягає в методі їх виготовлення, але це сильно впливає на їх сфери використання та хар-ки.

Різниця у виробництві

Для отримання листового металу «сляби» (заготовки) послідовно пропускають через кілька ковзанок, в слідстві чого товщина бруска поступово зменшується і одночасно він витягується вшир і вздовж. Прокатку можуть робити на гарячому або холодному металі.

Спочатку може здатися, що холодний прокат буде коштувати дешевше, оскільки немає необхідності стежити за температурою, нагрівати заготівлю і забезпечувати високу пожежобезпечність. Але це зовсім не так. Метал холодного прокату менш пластичний, тому для його виробництва потрібно застосовувати більш могутні і міцні верстати. Також, для того щоб після холодної прокатки прибрати напруженості в металі - його так і так потрібно обпалювати, прогрівати і обжимать. Саме тому буде дешевше за аналогічний лист холодної прокатки.

Але і в гарячій прокатці також є проблеми. Сталь має неоднорідну структуру, отже, теплоємність, пластичність, міцність і пружність коливаються навіть у межах 1-ої заготовки. Також потрібно розуміти, що забезпечити рівномірне прогрівання всієї заготівлі технічно неможливо. З цього випливає, що краще прогрітий ділянку заготівлі буде демонструватися легше, ніж холодний. Зрештою появляються перепади по ширині і товщині, що лише збільшуються після остигання сталевого листа.

Також гарячий прокат пов'язаний з окисленням повітрям поверхні металу. Саме тому г/к лист дуже легко відрізнити від х/к листа за наявності окалини. Лист холоднокатаний більш якісний, а гарячекатаний дешевше.

Висновки

Що з цього всього випливає? Р/к метал менш рівний ніж х/к, він має перепади товщини і присутній окалина. Х/к метал не має цих недоліків, але зате він коштує набагато дорожче.

Що ж тоді краще вибрати? Тут все залежить від галузі його застосування. Оскільки по довговічності і міцності різниця між цими 2-ма типами металопрокату дуже незначна, то якщо немає якихось підвищених вимог до поверхні листа - ви можете обійтися і г/к металом.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ