Головна : Новини

Що собою являє аневризма сонної артерії

, 12:33
0 279

Аневризма – це дуже поширене і небезпечне явище. Серйозність цієї хвороби проявляється в тому, що стінка судини (на 1-му з ділянок тіла) обмежено розтягується, внаслідок чого вона стає легкоранимої і тонкої (це якась подоба грижі, правда тут випинає стінку судини кров). Якщо ж ми будемо говорити про аневризму конкретно сонної артерії, то про можливу небезпеку навіть говорити не доводиться. До речі, більш детально про лікування та читайте на сайті: sosudpro.ru.

Аневризма може вражати загальну і внутрішню сонну артерії. Обидва випадки однаково небезпечні для життя людини.

Причини аневризми:

  • атеросклероз, включаючи появу бляшок;
  • хвороби серцево-судинної системи (наприклад, перенесений інфаркт міокарда);
  • різні травми.

до Речі, травматичні аневризми займають > 50 % всіх випадків. Найчастіше вони є хибними аневризмами. Правда це зовсім не означає, що їх не потрібно лікувати. Наприклад, можуть з'явитися аневризми підколінних або будь-яких інших артерій внаслідок травм і ударів.

Є також і вроджені аневризми, коли відбувається ураження яремної вени, саме тієї, що практично ніколи у дорослих людей не схильна аневризмам.

Чисто зовні зрозуміти чи є, чи нема аневризма не можна! Здавалося б, шкіра шиї і навколо сонної артерії ніжна і тонка і під нею чітко видно всі судини. Зміни шкіри видні лише у виняткових випадках цієї хвороби. 1-е ознаки аневризми найчастіше пов'язують із звичайною втомою. У зв'язку з труднощами діагностики аневризми, вас повинні насторожити такі симптоми, як:

  • Постійне безсоння;
  • Часті і сильні головні болі при легкому перевтомі або без видимих причин;
  • Дзвін і шум у вухах;
  • Запаморочення;
  • Відчуття пульсації у вухах і голові.

Навіть фахівцеві дуже важко діагностувати аневризму сонної артерії. При дуже ретельному прослуховуванні ураженої ділянки аневризма дає особливий шум, але при ураженні шийних артерій на загальному тлі даний шум можна і не почути.

Найчастіше на 1-му огляді спеціаліст полагаеться лише на тактильні відчуття. При сильному здавлюванні артерії у хворого з'являється різкий біль і хриплость голосу, з'являється таке відчуття ніби голос дуже несподівано «сіл».

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ