Лікування азооспермії
Репродуктивні центри в Австрії, в тому числі, клініка доктора Олександра Юста, володіють широкою практикою і знаннями в області боротьби з різними формами безпліддя. Одним з найбільш складних напрямків вважається - рідкісної форми порушення сперматогенезу у чоловіків.
Визначення і види
Азооспермія - це патологія, при якій в еякуляті повністю або частково відсутні сперматозоїди, що робить неможливим процес природного зачаття. За статистикою захворювання зустрічається лише у 2% чоловіків. Тим не менш, це досить складна для терапії дисфункція.
Клінічно розрізняють два основних типи азооспермії:
- Секреторна або необструктивний. Статеві клітини не виробляються в самих яєчках;
- Екскреторна або обструктивна. В яєчках виробляються сперматозоїди, але в еякуляті відсутні, оскільки сім'явивідні шляхи заблоковані;
- Сполучена. Паралельний розвиток обох попередніх сценаріїв.
Серед причин розвитку патології можуть значитися генетичні порушення, токсичні ураження, запальні процеси в статевих органах, переохолодження, нестача вітамінів.
Діагностика і лікування
Основним способом постановки діагнозу азооспермія є аналіз еякуляту або спермограма. Забір біологічного матеріалу для дослідження відбувається в клінічних умовах способом, затвердженим ВООЗ - мастурбацією. Перед проведенням процедури чоловік зобов'язаний утримуватися від статевого життя, термальних процедур, вживання спиртного протягом 2-7 днів. Якщо сперматогенез порушений, то кількість сперматозоїдів, придатних для запліднення надто мало або взагалі відсутній.
Процедура запліднення жіночих яйцеклітин в клініці проводиться двома основними методами: ЕКЗ і ІКСІ. Але для їх здійснення потрібно паркан сперматозоїдів і в цьому випадку використовується біопсія:
- PESA - забір біологічного матеріалу з придатків. Процедура має абсолютну ефективність при діагностованій екскреторної азооспермії;
- TESA - пункція тканин яєчка, яка також використовується при порушенні семятока;
- TESE - двостороннє мікро інвазивне втручання, ефективне при необструктивное формі захворювання.
Отримані чоловічі статеві клітини в лабораторних умовах з'єднуються з яйцеклітинами, а потім по мірі розвитку поміщаються в матку.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.