Головна : Новини

Що собою являє профілактичний медогляд?

, 17:33
0 719

Профілактичні медогляди різних груп населення, особливо громадян працездатного віку, завжди віталися лікарями всіх епох. Лікарі здавна масово агітували за профілактичні медогляди, закликаючи громадян проходити ту або іншу його форму, виступаючи як у пресі, так і інших ЗМІ, приходили в трудові колективи і пояснювали "+" ранньої діагностики смертельних хвороб. Як кажуть соцопитування: медогляди на різних фірмах з боку працівників викликають лише роздратування.

Що таке медичний огляд?

Медогляди стану здоров'я працівників є однією з форм лікувально-профілактичної медичної допомоги, яка полягає в активному обстеженні людини з метою раннього виявлення хвороб та з'ясування його стану здоров'я. Це найважливіша складова в системі профілактичних заходів, які спрямовані на з'ясування придатності людини виконувати роботу за певною спеціальністю або ж на конкретній посаді, а також потрібен ще й для попередження і виявлення професійних хвороб протягом всієї трудової діяльності працівника і здійснення, потрібних лікувально-оздоровчих процедур.

Обов'язкові медичні огляди, у залежності від мети проведення, бувають 2-х видів:

  • Які проводяться для забезпечення безпеки населення та збереження здоров'я;
  • Які проводяться для визначення придатності людини до певної роботи, а також для попередження професійний хвороб.

Всі види медичних оглядів поділяються на:

  • періодичні;
  • попередні;
  • цільові.

Насамперед, медичний огляд допомагає оцінити можливості конкретної людини виконувати його професійні обов'язки без шкоди для власного здоров'я. Також медогляди проводяться для профілактики, а також своєчасного виявлення початкових стадій професійних хвороб і для попередження їх подальшого розвитку. За допомогою медичних оглядів роботодавець має шанс спостерігати за здоров'ям його працівників, що допомагає в майбутньому уникнути розвитку професійних хвороб саме з його вини.

Головне завдання попереднього медогляду – це визначення відповідності стану здоров'я працівника доручуваній безпосередньо йому роботі.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ