Головна : Новини

Що собою представляє мед в сотах

, 23:10
0 247

Мед, який не взяттів з воскових стільників, називається сотовим медом або медом в сотах. Зазвичай всередині сот мед рідкий, але в більш посушливі часи може трохи кристалізуватися. Смак і запах меду в сотах безпосередньо залежить від рослин, з яких був зібраний нектар і пилок. Залежно від погодних умов і виду меду, колір сот може варіюватися від світло-жовтого до темно-коричневого.

Перебуваючи в сотах, мед зберігає недоторканими ферменти та інші корисні речовини, тобто є стерильним продуктом. Його не можна підробити або чимось замінити, тому сотовий мед - найкорисніший з усіх видів меду.

Крім того в меду в сотах містяться корисні компоненти: віск, забрус (верхні кришечки сот), перга, пилок і прополіс. Кожен з них є цінним продуктом, а разом - це просто криниця здоров'я! До речі, більш детально про мед в сотах можна прочитати .

Користь меду в сотах

Після вилучення сот з вулика, стільники нарізаються на порційні шматочки. Можна з'єднання їдати їх цілком, рекомендується з чорним хлібом, або жувати, висмоктуючи мед, а віск через деякий час можна виплюнути. Такий мед дуже корисний. Жування воску надає на слизову оболонку рота величезний позитивний ефект. Це знімає запалення, загоює ранки, зміцнює емаль зубів і ясен. Особливо корисний він курцям, так як добре очищає зубний наліт і вибілює зуби.

У складі стільникового меду присутні такі необхідні речовини, як вітаміни С, В, фруктоза, глюкоза, фітонциди, пігменти, альбуміноіди, ензими, органічні кислоти (оцтова, мурашина, бурштинова), пантотенова кислота, нікотинова кислота, фолієва кислота, а також білки і амінокислоти. Склад мед в сотах різний в залежності від рослин-медоносів. Деяких компонентів може бути більше, інших - менше.

Такий мед володіє зміцнюючою імунітет дією. Регулярне вживання меду нормалізує роботу кишечника і шлунка. Заживляє рани, має протизапальну, бактерицидну, протигрибкову і болезаспокійливу дію. Фітонциди, що містяться в сотах, насичують організм амінокислотами, вітамінами, ферментами.

Пилок, який міститься в меді, надає омолоджуючий ефект на організм. У ньому містяться активні речовини, які виробляються бджолами і рослинами. Крім всіх перерахованих властивостей, сотовий мед ще має противірусну, протимікробну, радіопротекторну, антилейкемічну дію.

Мед в сотах допомагає протистояти хворобам дихальних шляхів - його використовують при бронхіті, сильному кашлі, при дряпанні горла, застудах. Його застосовують для лікування закладеності носа і хворобах очей.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ