Головна : Новини

Поворотні моменти в історії парфумерії

, 02:29
0 249

Чи замислювалися ви про те, який це таємничий всесвіт, світ Парфумів? У ньому є свої закони і традиції, а також незвичайна і містична історія, перше місце в якій займає людина. Більш того, без людини всесвіту під назвою Парфуми могло б і не існувати. Далі ми поговоримо про історію парфумерії і розповість нам її співробіник інтернет-магазину , в якому можна придбати якісну парфумерію за оптовими цінами.

Протягом усієї довгої історії людства аромати завжди оточували людей. Чи був це запах їжі, приготовленої на багатті, запах квіткового лузі, запах кольорової глини для бойової розмальовки, чи запах перших примітивних пахощів для язичницьких обрядів - всі вони належали до таємничого світу ароматів природи.

Кожен з цих запахів здатний перенести людину в зовсім інший світ, світ загадок і чудес. Звичайно сучасна людина без належного пієтету ставитися до таїнства ароматів. Людям, знайомим з хімією і фізикою, дуже просто розкласти все на формули і рівняння, на молекули й атоми. У давнину ж все було інакше. Ті, хто малі істинні знання про властивості ароматів, про їхній вплив на свідомість і настрій людей, що займали особливу щабель в людському суспільстві тих часів. Їх звали жерцями, посланниками волі богів. За допомогою різних обрядів і ритуалів, у яких на вогонь ставили певні збори трав, квітів і коріння, ці, наділені таємним знанням люди, занурювалися в священний транс.

Зі світу духів і сновидінь смороду віщали про майбутнє, вказували шлях. Самі пахощі вважалися священним даром богів і використовувалися тільки для жертовних підношень на храмових вівтарях. Але були й інші ароматні рослини, які застосовувалися в їжу і для побутових потреб. Наприклад, щоб волосся і шкіра приємно пахли, їх омивали відваром хмелю і ромашки. Звичайно це були лише слабкі зачатки парфумерного мистецтва.

Але його історія не стояла на місці і парфумерія розвивалася разом з людиною. У кожній країні, на кожному континенті стародавнього світу світу існували свої священні аромати, що малі особливе призначення. Жерці і фараоні Стародавнього Єгипту використовували суміш різних ароматних масел і пахощів для виконання обрядів, а також у косметиці. Так-так, єгипетська знати з задоволенням розфарбовувала очі і рум'янила щоки. Та й шкіру обличчя покривала особливою сумішшю, схожою на сучасні тональні креми.

Не відставали від єгиптян, греки і римляни. Неможливо уявити волоського батька сімейства без змащення ароматними оліями і покладеної красивими завитками густої бороді.

Взагалі греки дуже трепетно ​​ставилися до створінь Флорі. Кожній квітці, кожній травинці була придумана власна барвиста легенда. Аромати зустрічали людину з лона матері, вели її протягом життя, допомагали піти в підземний світ по закінченню шляху.

Рослини захищали від порчі, лікували хвороби. Наприклад, ялівець захищав від удару блискавки, це згадується у вся прикладена інформацію Геродота. Потрібно було як слід обкурити житло димом від спалюваних гілок цієї рослини, і пожежа від блискавки була не страшною. Таємничою цілющою силою володіла омела, вона лікувала чоловічу імпотенцію. А ще за переказами за допомогою гілки омелі можна було відшукати захований скарб.

У Римській імперії примітивна парфумерія піднялася на новий рівень! Завдяки запозиченому пантеону богів з єгипетських і грецьких колоній, в Римі спокійно співіснували безліч культів, починаючи від переконаних прихильників Іштар, і закінчуючи сектою Ланіт Венери. Тому обрядові масла і пахощі користувалися величезним попитом. Також розвивалася і косметологія. Мода на рум'яну і помади, перші масляні духи і притирання, вела відчутний грошовий потік в руки підприємливих торговців.

Але вже наступала нова епоха. Епоха воєн і чвар, варварського нашестя і християнського єдинобожжя. Європейський континент у пітьмі. Розруха, хвороби і голод змусили на годину забути про прекрасний і ароматний світ. Тому центр розвитку парфумерного мистецтва перемістився на Схід і в Азію, в ісламський світ. Арабі і персі здавна вважалися знавцями ароматних спецій, прянощів і масел. Саме в ті часи був винайдений куб для перегонки і очищення парфумерних продуктів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ