Головна : Новини

Область застосування шолома для ЕЕГ

, 02:08
0 238

Шолом для ЕЕГ - це спеціальне пристосування, яке використовується при проведенні електроенцефалографії. Даний метод являє собою високоінформативний моніторинг, спрямований на проведення оцінки роботи головного мозку на основі вивчення сигналів відтвореного ним електромагнітного поля.

Такі сигнали були вперше виявлені на поверхні людського черепа ще в 1929 році австрійським психіатром Бергером. Тоді були виділені «альфа хвилі», які мають досить велику амплітуду з частотою приблизно 10 циклів у секунду, і «бета-хвилі», що з'єднання є в активному стані і характеризуються більш високою частотою. Така активність з'єднання являється у організму ще в стані ембріона і закінчується з настанням смерті, не припиняючись навіть у стані наркозу або сну. На основі всіх цих факторів і була створена ЕЕГ, яка реєструє і аналізує біоструми мозку.

Шолом для ЕЕГ

Для проведення процедури використовується спеціальний шолом для ЕЕГ (до речі, придбати його можна на сайті ), за допомогою якого до голови кріпляться маленькі електроди, з'єднання єднані з електроенцефалографом за допомогою дротів.

Структура даного пристрою така, що його розміри можна варіювати в залежності від того, на кого він буде вдягатися: це може бути як новонароджена дитина, так і дорослий пацієнт. Кількість електродів, закріплених за допомогою шолома, може змінюватися в залежності від використовуваних схем і зазвичай становить від 8 до 32.

Шоломи для ЕЕГ кріпляться за допомогою спеціального ременя підборіддя або нагрудного поясу; також є спеціальні кріпильні адаптери для вушних електродів.

Крива активності кору головного мозку

У результаті дослідження при проведенні ЕЕГ виходить крива, яка відображає активність кору головного мозку. У здорової людини вона характеризується певною картиною, яка при наявності тих чи інших патологій мозку порушується.

Сама процедура електроенцефалографії із застосуванням шолому для ЕЕГ призначається при різних відхиленнях в організмі для виявлення їх причин. Це може бути:

  • епілепсія (у такому випадку виявляються зони мозку, які беруть участь у формуванні нападів);
  • непритомність;
  • судоми;
  • головний біль;
  • запаморочення;
  • черепно-мозкові травми;
  • запальні захворювання центральної нервової системи;
  • затримка мовного розвитку і багато іншого.

Також дослідження ЕЕГ можуть проводитись як скринінгове для визначення необхідності томографічних досліджень з метою виявлення новоутворень.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ