Головна : Новини

Основні різновиди противірусних препаратів

, 12:05
0 718

Нині лікарями все частіше призначаються різні противірусні препарати для лікування тих або інших станів хворого, а також вони застосовуються людьми для самостійного лікування в домашній практиці. Що ж собою являють дані препарати? Одні люди по-старому віддають перевагу таким традиційним народним противірусних засобів, як: молоко з медом, цибулю, часник і лимон, а інші для лікування «застуди», вірусних та інфекційних захворювань застосовують ліки? Саме про останніх ми, а точніше про їх різновидах ми і поговоримо далі.

Який механізм дії мають противірусні средтва?

Всі віруси складаються з нуклеїнових кислот, а також оточуючих їх капсули. Так, при сприятливих умовах, вони здатні досить швидко розмножуватися безпосередньо в організмі свого «господаря», при цьому, найчастіше, захисні сили людського імунітету перед ними безсилі.

1-ий противірусний препарат, синтезували в 1946 р., і називався він "Тиосемикарбазон", який в якості основної діючої речовини входив до складу "Фарингосепта", і протягом багатьох років використовувався для терапії запальних захворювань горла. Потім був відкритий "Идоксуридин", який використовувався для боротьби з вірусом герпесу.

Справжнім проривом в боротьбі з вірусами стало знаходження такого людського білка, як інтерферон, який, в свою чергу, пригнічує життєдіяльність вірусів.

Так, у минулому столітті на початку 80-х років розпочалися активні роботи зі створення ліків, які стимулювали здатність людського організму синтезувати інтерферон. Подібні наукові роботи не припиняються і сьогодні, але, на превеликий жаль, ціна противірусних препаратів залишається дуже високою.

Різновиди противірусних засобів

Нині на прилавках аптек ви можете знайти різні засоби, які можна розділити на 2-ве великі групи:

  • Противірусні. Це ліки, які можуть впливати на вірус чинять пряму дію, а також здатні блокувати його розмноження;
  • Імуностимулятори. Це медикаменти, які можуть різко збільшити вироблення інтерферонів протягом короткого часу.

По дії на різні типи вірусів є:

  • ліки, які пригнічують активність ретровірусів;
  • ліки, які борються проти вірусу герпесу;
  • противоцитомегаловирусные кошти;
  • ліки, які борються проти вірусів грипу;
  • препарати, що застосовуються для лікування ВІЛ .

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ