Головна : Новини

Горище в звичайних будинках

, 23:07
0 477

На перших порах перші поселенці, а з часом і менш заможнихПерші господарі, використовували горища звичайних будинків і господарських будівель як попросту додатковий господарський обсяг.
Горищне перекриття або часто влаштовували виключно дерев'яне, балочне. Проліт між звичайними несучими стінами рідко перевищував 4-4,5 м, що близько до оптимуму для дерев'яного перекриття. Перетин балок 18x18 см,з кроком 1,2 м ~ 1,5 м. Проміжок між балками заповнювався ділями (кілками, що обмотувалися саманом), які вставлялися в спеціальні пази, видовбані в балках перекриття. Така конструкція виявилася міцною і раціональною.

Таке досить конструктивне рішення було досить міцним і також надійним, так горища стали достаточно інтенсивно використовувати. Крім цього, на горищах, в розширеннях димоходів перебували спеціальні камери -коптільні для копчення м'які м'ясних виробів. Камери були обладнані Дверцята і спеціальними гаками для підвішування цих виробів. Тому до цих коптилень потрібен був зручний доступ.

Використовуючи горище як господарський цяж, колоністи дбали про зручність підйому на нього стаціонарними сходами.   Сходи виконували по дерев'яних косоурах з широкими, зручними ступенями і досить великою шириною сходового маршу (0,8 м). Важливим моментом у використанні горищного простору було природне освітлення. У зв 'язку у всіх житлових будинках німців - колоністів в фронтонах влаштовувалися невеликі віконця, добре висвітлювали горище. Простежується тенденція поступового збільшення кількості вікон у фронтонах і збільшення їх розмірів до параметрів вікон житлових кімнат основного партерного поверху.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ