Головна : Новини

Дистальний прикус: причини виникнення

, 21:24
0 1321

Дистальний прикус відноситься до розряду складних аномалій і однаково часто зустрічається як у дітей, так і у дорослих, - приблизно у 30 % всіх випадків зубощелепних викривлень. Чому ж цей вид прикусу виникає так часто і чи є шанс його виправити можна прочитати на сайті .

Що це таке?

Дистальний прикус - це різновид неправильне змикання зубів, що виникає в результаті зайвого розвитку верхньої щелепи або недорозвинення нижньої, або ж одночасно через два цих чинника. У людини з дистальною оклюзією верхні зуби помітно виступають над нижніми, а підборіддя здається дуже маленьким, що надає виразу обличчя незадоволення або здивований вираз. Іноді до словосполучення дистальний прикус додають слово «глибокий», що не цілком коректно, так як глибока оклюзія - це окрема аномалія, хоча вона досить часто і є наслідком дистального прикусу.

Ступінь вираженості даної патології можна визначити по розташуванню шостого верхнього зуба. Чим більше він стикається зі своїм антагоністом, тобто таким же зуб на нижній щелепі, - тім легша стадія. Якщо ж «шістка» при змиканні лежить між шостим і п'ятим зубами, то фаза викривлення вважається важкою.

Чому він виникає?

Дистальний прикус з'єднання являється з багатьох причин:

  • Перша і найпоширеніша з них - спадковість;
  • Друга - аномальний розвиток щелеп в період формування плоду;
  • Третя - неправильне штучне вигодовування. У процесі годування грудьми дитина докладає певні зусилля для того, щоб отримати молоко, що позитивно впливає на формування зубощелепного апарату. Колі ж малюка годують з пляшечки, їжа легко потрапляє йому в рот і жувальні м м'язи практично не напружуються, через що щелепи ростуть повільно і неправильно. Для того щоб всі складові жувального апарату розвивалися рівномірно, необхідно годувати дитину з пляшечки з ортодонтичною соскою. Вона повторює форму материнського соска і сприяє правильному росту щелеп;
  • Четвертий фактор, що сприяє формування дистальниого прикусу, - ротове дихання. Через часті нежиті, різні ЛОР-захворювання і хвороби дихальних шляхів дитина звикає дихати через рот, в результаті чого верхня щелепа збільшується в розмірах і подовжується. За даними численних досліджень, приблизно у 34 % дітей з дистальним прикусом спостерігалися проблеми з носоглоткою;
  • Дистальний прикус з'єднання являється ще з однієї причини - через несвоєчасна втрата молочних і корінних зубів, їх недорозвинення або неправильне прорізування. Особливо часто в групу ризику потрапляють діти без іклів. Через їх відсутність порушується робота нижньої щелепи, а потім і всього апарату артикуляції. Щоб уникнути вищеописаних проблем, слід ретельно стежити за здоров ям порожнини рота і своєчасно лікувати карієс, в тому числі і молочний, а також в обов'язковому порядку відновлювати відсутні зуби. У змінному і молочному прикусах заповнити прогалини в зубному ряду допомагають протези, а в постійному - імплантація;
  • Дистальний прикус також виникає через порушення постави, рахіт, використання соски неправильної форми, а також через такі шкідливі дитячі звички, як, наприклад, смоктання великого пальця.

Як виправити дистальний прикус?

Як вже йшлося раніше, дистальний прикус відноситься до розряду складних аномалій, тому його лікування проходити в кілька етапів, включаючи хірургічний. Однак у певних випадках шанс усунути викривлення без допомоги хірурга все-таки існує. Найкраще дистальний прикус можна виправити у дітей і підлітків, коли ріст щелеп ще не закінчений або ж припинився зовсім недавно.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ