Головна : Новини

Захворювання вен: різновиди та лікування

, 18:20
0 295

Захворюваннями вен нижніх кінцівок страждає кожна друга людина. Під дією сили земного тяжіння кров скупчується у венах ніг, ти на них, розтягує і пошкоджує еластичні стінки судин.

Зайва вага, гормональні препарати, погана спадковість, важка фізична праця, а також робота, пов'язана зі статичними навантаженнями - все це сприяє розвитку захворювань вен на ногах. Більш детально про ці захворювання можна прочитати на сайті .

Найпоширенішими захворюваннями вен є:

  • Варикозне розширення вен. Дані захворювання супроводжується некрасивими звивистими темно-синіми виступаючими венами вздовж литок і на стегнах, проявляється у вигляді підвищеної втомлюваності ніг, набряків стопи і гомілок. Звичне взуття стає тісним. Стінки судин розширюються і стоншуються, порушується робота венозних клапанів, утруднюється кровообіг. Жінки більше схильні до варикозного розширення вен, ніж чоловіки. Під час вагітності захворювання погіршується і іноді не зникає після пологів;
  • Тромбофлебіт. Це закупорка вені згустком крові з подальшим розвитком запалення.Тромбофлебіт є ускладненням варикозу. Хвороба може бути спровокована травмами, перегріванням, переохолодженням, вірусними і інфекційними захворюваннями, проблемами з органами малого тазу;
  • Кротеча з варикозних вен. Виникає при перевантаженні стінок варикозних вен. У разі такої кровотечі ні в якому разі не можна накладати джгут;
  • Трофічна виразка. Дефекти шкіри, що часто викликані ускладненням варикозної хвороби. Ці дефекти дуже важко піддаються лікуванню;
  • Тромбоз. Утворення тромбу в глибоких венах ніг дуже небезпечне. Тромб може відірватися і потрапити в легеневу артерію, викликати інфаркт легені або навіть смерть хворого.

Лікування захворювань вен

Лікуванням захворювань вен займаються лікарі-флебологи, або судинні хірурги. На ранніх стадіях добре допомагає склеротерапія.

При медикаментозної терапії призначають протизапальні, кроворозріджуючі і підвищучі тонус вен лікарські засоби, а також мазі та гелі, що полегшують стан нижніх кінцівок і сприяють поліпшенню кровотоку.

Часто лікарі рекомендують постійно носити компресійний трикотаж - спеціальні панчохи, колготки або гольфи з розподіленим тиском: у менших стегнах, більшим у щиколотках. Носіння компресійного трикотажу створює додатковий каркас для хворих вен, запобігає їх подалі розширення і покращує роботу клапанів. В результаті зменшується набряк, відбувається загоєння трофічних виразок і знижується ризик утворення тромбів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ