Головна : Новини

Глюкометр: Що це таке?

, 07:31
0 1217

Глюкометром називається прилад для вимірювання рівня цукру безпосередньо в органічних рідинах (кров, ліквор та інші). Глюкометри використовуються для діагностики стану вуглеводного обміну у людей, хворих на цукровий діабет.

Неправильне харчування, що характеризується надлишком жирів і вуглеводів, стреси, малорухливий спосіб життя - це лише основні чинники, що сприяють розвитку діабету. Раніше досить рідкісне, в 21 столітті це захворювання стало одним з найпоширеніших на нашій планеті, так що багато лікарів вже починають говорити про епідемію діабету. І прогнози невтішні: як считают експерти ООН в галузі охорони здоров'я, кількість людей з цією недугою, найближчим часом буде тільки збільшуватися.

Сьогодні діагноз діабет зовсім не є вироком, і люди, які страждають на цю хворобу, цілком можуть вести такий же активний спосіб життя, як і всі інші. Однак першорядним питанням, від якого часом залежить їх життя, є можливість контролювати рівень цукру в крові, щоб уникнути його неконтрольованого спаду або підйому, а якщо різкі коливання все-таки відбулися - встигнути вжити всіх необхідних заходів.

Лікування і профілактика цукрового діабету передбачає застосування інсуліну (при діабеті першого типу), фізичні навантаження і дієту. При використанні інсуліну хворов необхідно строго дотримуватися дієти, обмежуючи споживання висококалорійної їжі і вуглеводів. При ін'єкціях інсуліну також необхідно вимірювати рівень цукру в крові. Це можна зробити різними способами. Наприклад, за допомогою .

Трохи історії, або як з'єднання явилися глюкометри

У кінці 50-х років минулого століття були розроблені тест-смужки для аналізу цукру в сечі - система Кліністікс, і в крові - система Детростікс. Визначення кількості цукру з ним відбувалося візуально, шляхом порівняння з еталоном, що сильно впливало на похибку вимірювань.

У 70-х роках з'єднання явилися перші прилади для аналізу тест-смужок, їх назвали глюкометрами. Принцип їх дії заснований на перетворенні сигналу відбитого світла від пофарбованої тест-смужки кількісний показник рівня цукру. Існує два спосібі вимірювання - фотометричний, заснований на аналізі фарбування індикатора при реакції крові і ферменту тест-смужки спектрофометром; і електрохімічний, заснований на вимірюванні електричного струму, що виникає при реакції цукру з активною речовиною.

Для цих глюкометрів використовувалися тест-смужки, які потрібно було промивати після кожного використання. Це були глюкометри першого покоління. Зараз вони не використовуються.

Подалі вдосконалення приладів призвело до створення глюкометрів іншого покоління з тест-смужками, що перуться. Ці глюкометри дозволяють брати кров не тільки з пальця, але і з руки або передпліччя, загалом, звідки пацієнту зручно. Для визначення рівня цукру достатня невеликої краплі крові (1 - 3 мкл). Результати виводяться на дисплей приладу протягом 5 - 30 секунд.

Тож не дивно, що на сьогоднішній день описів тип глюкометрів є найпопулярнішим і найпоширенішим. До недавнього часу багатьом навіть здавалось, що перевершити їх буде практично неможливо.

Однак технічний прогрес не стоїть на місці, і вісь вже виробники глюкометрів випустив на ринок апарати третього покоління. Їх основна відмінність від попередників полягає в тому, що тепер вимір рівня цукру в крові відбувається не періодично, а постійно.

Даний ефект може досягатися різними способами: наприклад, під шкірою пацієнта може перебувати тоненька голка, за допомогою якої і проводяться всі необхідні виміри з певною періодичністю. Ту ж саму функцію здатний з успіхом виконувати і особливий датчик-імплантант, вживлений під шкіру.

На вигляд глюкометр третього покоління нагадує великий годинник, закріплений на зап'ясті, однак може носитися і на поясі. Крім монітора, на який виводиться графік, що відображає рівень цукру в крові, на корпусі є ще кілька кнопок. Смороду дозволяють вносити в пам'ять приладу деякі важливі моменти: час прийому їжі або ліків, рівень фізичного навантаження і т. п.

Використання глюкометра

Контроль за підйомом або зниженням рівня цукру в крові надзвичайно важливий для людей, які страждають на цукровий діабет. У глюкометр автоматично зберігаються в пам'яті минулі результати вимірювань. А значить, при щоденному вимірі рівня цукру, є можливість ознайомитись з результатами минулих аналізів, і провести порівняння результатів.

Користуватися глюкометром дуже зручно. Незалежно від місця знаходження і часу доби забезпечується надійний і швидкий контроль цукру в крові, сприяючи ефективному лікуванню безлічі інших захворювань. Як правило, сучасні моделі глюкометрів не складні по конструкції, проте мають високу точність вимірювань. Принцип роботи приладу досить простий: після проколу пальця, який проводитися автоматично, крапля крові наноситися на так звану тестову зону смужки, яка, як правило, виділяється іншим кольором. Після цього інформація про рівень цукру в крові зчитується з неї і після певного часового проміжку відображається на дисплеї (даний показник у залежності про виробника і типу глюкометра може коливатися від 5 до 45 секунд).

Зручність використання даного медичного приладу підвищується і за рахунок того, що в його пам'яті зберігаються десятки, а часом і сотні результатів попередніх аналізів. Спираючись на них, Ви зможете отримати максимально повну і об'єднання єктивну картину стану Вашого здоров'я, що дуже позитивно позначиться на загальному ході лікування і дозволить уникнути різних ускладнень, якими найчастіше супроводжується дані захворювання.

Поради при виборі глюкометра

При виборі приладу слід враховувати ряд промов. Наприклад одноразові тест-смужки. Це витратний матеріал, який постійно замінюється. Тому заздалегідь треба дізнатися, який глюкометр дає найбільш точні результати і чи завжди в продаж є потрібні тест-смужки.

Якщо Ви ведете активний спосіб життя і потребуєте вимірі рівня цукру кілька разів на день, то слід вибирати глюкометр з найбільш швидкою видачею результату і компактними розмірами.

Не варто купувати «наворочений» прилад літнім людям (деякі глюкометри мають безліч функцій, наприклад, є ятовування попередніх діагнозів), тому що вони можуть в ньому просто напросто не розібратися.

Вибирайте глюкометр, який має відповідний сертифікат. Бійтеся підробок - навряд чи вони покажуть Вам точній результат.

Варто звернути особливу увагу на ті, щоб ланцети і смужки точно відповідали марці глюкометра, а також малі невийшовший термін придатності. В іншому випадку правильність показань приладу не гарантується. Тому перш ніж купувати його, обов'язково зверніться за допомогою, як у Вашому місті йдуть справи з витратними матеріалами.

Існує думка, що одним тільки діабетикам слід постійно контролювати рівень цукру в крові. Здоровій людині це теж не завадить, хоча б один раз на місяць. Так, наприклад, відомо, що нормальний рівень цукру натще становить 5,5 ммоль / л. Якщо ж він більший зазначеного показника напротязі тривалого часу (періоди прийому їжі не беруться до уваги), то слід звернути за медичною допомогою, інакше є ризик, що у Вас розвивається цукровий діабет. Регулярні перевірки рівня цукру є одним з найефективніших способів профілактики діабету.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ