Головна : Новини

Ендометрит: причини виникнення та симптоми

, 13:13
0 349

Ендометрит - це захворювання, яке виникає через запалення ендометрія (внутрішньої слизової оболонки матки. Викликати запалення можуть стафілококи, стрептоккоки, кишкова паличка, гоноккоки та деякі інші мікроби.

Часто жінки стикаються з неприємними проявами даного захворювання після пологів, абортів, викиднів, і дуже лякаються, коли їм надавати цей діагноз. Хочемо вас заспокоїти, ендометрит сьогодні лікується досить успішно. Детально про методи лікування ендометриту можна прочитати на .

Причини

Ендометрій жіночої матки складається з 2-х шарів: функціонального і базального. Структура першого шару дуже чутліва і ніжна. Його пошкодження легко може призвести до розвитку запалення. Звичайно, причина ендометриту полягає не в самому пошкодженні, а в проникненні через нього вірусів, які і є справжніми носіями загрози.
Причинами, здатними викликати запалення, можуть бути:

  • недотримання правил гігієни;
  • зниження імунітету жінки;
  • необережне і недостатньо акуратне спринцювання;
  • дослідження маткових труб;
  • зондування і вишкрібання порожнини матки;
  • безладна зміна сексуальних партнерів.

Усі без винятку гінекологічні втручання можуть призвести до проникнення в порожнину матки інфекції. Ні для кого не секрет, що близько 10 % усіх абортів закінчуються запаленням матки. Інфікування відбувається зовсім не через порушення медичними працівниками правил проведення гінекологічних процедур, а причиною усьому є порушення захисного бар'єр єру, яке відбувається безпосередньо при вході в саму матку.

Якщо жінка в якості засобу контрацепції використовує спіраль, то можливий більш важкий перебіг захворювання. Навіть сама новітня спіраль, що містить гормони, сприймається організмом, як чужорідне тіло. І хоча спіраль ніяк не впливає на виникнення ендометриту, сама її присутність здатна погіршити перебіг хвороби.

Симптоми

На початкових стадіях симптоми ендометриту не надто очевидні. Саме в цьому і є підступність даного захворювання. Ви можете відразу не відчути недобре і не звернути за допомогою до лікаря.

Ендометрит буває гострим і хронічним. Перший виникає, як правило, внаслідок механічних пошкоджень, другий - розвивається через зараження інфекціями.

Симптоми гострого ендометриту пацієнтки відчувають в перші дні після проведення гінекологічних маніпуляцій, пологів або аборту. Крім загального погіршення стану і тягнучих болів внизу живота, які можуть віддавати в крижі і впоперек, спостерігається підвищення температури тіла, як правило, до 39 0 С, виникає маткова кротеча, є гнійні або кров'ю янисті виділення з піхви.

Болі і виділення з піхви після будь-якого медичного втручання, яке було нещодавно проведено - це привід негайно звернути в клініку!

Ендометрит швидко розростається і «захоплює» великі ділянки. Тому, чим довше ви будете тягти, тим тривалішим і складнішим буде лікування.

Хронічний ендометрит може розвинутися після гінекологічної процедури або при появі захворювання, що передається статевим шляхом. При хронічній формі хвороби симптоми будуть відповідати ознаками інфекційних захворювань. Пацієнтки скаржаться на болі в животі і виділення з піхви. Так, якщо має місце зараження гонореєю - з'єднання є жовтувато-зелені гнійні виділення, при трихомоніазі - пінисті і досить рясні виділення. Нерідко підвищується температура і збільшується обсяг виділень при менструаціях і їх тривалість.

Ендометрит в хронічній формі може стати причиною невиношування вагітності або безпліддя.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ