Головна : Новини

Птоз і його лікування

, 16:55
0 808

Птоз (від давньогрецького - падіння) - патологія, при якій орган змінює нормальное місце розташування (опускається) в організмі. Схильність до патології мають такі органи, як повіки, груди, нирки, кишечник. Птоз верхньої повіки - досить поширена патологія, як серед дорослих, так і серед дітей. Верхню повіку опускається вниз на деяку відстань (залежно від ступеня вираженості патології). При цьому практитично відсутній контроль над ним з боку нервової системи організму. Невелика або несерйозна, на перший погляд, патологія насправді може завдати серйозної шкоди зору: воно може поступово падати, аж до повної втрати, крім того, розвивається косоокість.

За вираженості, птоз поділяють на три ступені:

1 – перекриття верхньої третини зіниці;
2 – перекриття верхніх 2/3 зіниці;
3 – повністю перекрита верхня половина зіниці.

Причини виникнення птозу століття можуть бути вродженими чи набутими. Природжений птоз може бути обумовлений рядом наступних прИчин:

- генетична схильність;
- вроджені патології окорухового нерва і неправильний розвиток або слабкість м'язи, що відповідає за переміщення століття.

Набутий птоз зустрічається набагато частіше вродженого і є наслідком захворювання або травми. Види пріобретенного птозу століття:

- нейрогенний (внаслідок паралічу окорухового нерва);
- міогенний (міастенія);
- механічний;
- апоневротический.

, в переважній більшості відбувається хірургічним шляхом (консервативна терапія можлива лише при нейрогенном птозеі спрямована на відновлення функції нерва).

Рішення проблеми відбувається одним з таких методів:

- фіксація століття до лобової м'язі підшиванням;
- резекція піднімає м'язи;
- накладення дуплікатури апоневроза м'язи.

Слід пам'ятати, чтпро лікування не варто відкладати надовго, особливо у дітей, зважаючи на можливість розвитку ускладнень і погіршення зору.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ