Головна : Новини

Коли необхідна довідка для відвідування басейну?

, 13:55
0 771

Щоб убезпечитися від захворювань, що передаються через воду, потрібно виконувати санітарно-епідеміологічні вимоги до режиму експлуатації плавальних басейнів, якості води, що в них міститься і її знезараження. У зв'язку з цим є наступні вимоги до дітей і дорослих для відвідування басейну.

Вимоги для відвідування басейну дітьми

Діти можуть відвідувати басейн тільки при наявності дозволу лікаря-педіатра. Незалежно від санітарно-епідеміологічної ситуації дітям дошкільного та молодшого шкільного віку обов'язково потрібна довідка про результати паразитологічного обстеження на ентеробіоз:

  • перед прийомом в плавальну групу (секцію) басейну, в подальшому не менш ніж один раз на три місяці;
  • при разових відвідини - перед кожним відвідуванням, якщо перерва між ними була більше 2 місяців.

Довідку, що дозволяє відвідування басейну, видає педіатр на підставі пройденого дитиною профілактичного огляду. До речі, замовити довідку для відвідування басейну можна на сайті: .

Вимоги для відвідування басейну дорослими

Коли виникає несприятлива санітарно-епідеміологічна ситуація в конкретному населеному пункті по захворюваннях, які можуть передаватися через воду в басейнах (вірусний гепатит А, дизентерія, грибкові захворювання шкіри, поліомієліт, трахома та інші), відвідувачам басейну потрібна довідка з медичної організації, яка дозволяє його відвідування.

Перелік лікарів, яких необхідно відвідати для отримання довідки, а також аналізів, які потрібно здати, залежить від захворювання, з яким пов'язана епідеміологічна обстановка в населеному пункті.

Щоб інфекційні захворювання не поширювалися, центри Держсанепіднагляду дають припис адміністрації плавальних басейнів не допускати відвідувачів, які не пройшли медичний огляд з проведенням відповідних аналізів.

У цьому випадку наявність довідки з медичної організації є обов'язковим, а вимога басейну пред'явити її - обґрунтованим.

При відсутності зазначеного розпорядження держсанепіднагляду пред'явлення являти будь-які довідки або здавати аналізи повнолітнім громадянам не потрібно.

На практиці майже всі басейни зобов'язаннями язують відвідувачів пред'явлення являти медичну довідку незалежно від санітарно-епідеміологічної ситуації.

Таким чином, вимагати від відвідувачів басейну довідку можна тільки при наявності відповідної епідеміологічної обстановки в населеному пункті і приписи держсанепіднагляду.

Зверніть увагу: За незаконну вимогу медичної довідки передбачена адміністративна відповідальність.

Вимоги до медичної організації, яка видає довідки для відвідування басейну:

  1. Правом видачі довідки на відвідування басейну володіють державні та комерційні медичні організації, що мають ліцензії на надання медичних послуг (виконання робіт) з відповідним профілями медичної діяльності (терапія, інфекційні хвороби, дерматологія-венерологія, фтизіатрія, гінекологія, оториноларингологія і т. д.);
  2. Державні медичні організації плату за надання довідки не стягують;
  3. У разі надання медичної послуги на підставі договору надання медичних послуг вартість довідки буде визначатися прейскурантом, чинним в медичній організації;

Контроль за наявність медичної довідки у відвідувачів басейну здійснює його адміністрація.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ