Головна : Новини

Що таке вітамін РР і для чого він потрібен

, 19:55
0 2443

Існує кілька вітамінів, які лікарі називають вітамінами групи Ст. Одним з них є вітамін B3, який також називається ніацином або вітаміном РР. Хоча він дійсно володіє деякими характеристиками, подібними з іншими представниками групи B, є і декілька унікальних властивостей даний препарат можна придбати на . У цій статті досліджуються питання про те, що таке вітамін РР, які його функції в організмі, побічні ефекти та джерела утримання, а також рекомендована для людини дозування.

Функції вітаміну РР

Людський організм відчуває необхідність в отриманні ніацину для перетворення їжі в енергію, і вона нітрохи не менше потреби в інших вітамінах. РР у двох активних формах – нікотинова кислота і нікотинамід – виконує цю задачу, використовуючи отримані з їжі білки, жири і вуглеводи. По суті, вживання продуктів, багатих цим вітаміном, часто стимулює виробництво енергії, яка допомагає вам прокидатися вранці, плідно працювати і активно провести день.

Виробництво енергії є основною функцією вітаміну РР, але він грає ще одну важливу роль в організмі – допомагає знижувати рівень холестерину. Але з цим завданням справляється тільки нікотинова кислота, а не нікотинамід. Ось чому людям, у яких він підвищений, призначають препарати з великою кількістю В3. Існують спеціальні дієтичні добавки з ніацином, але в них не міститься і половини того, що є в спеціальні ліки, що відпускаються за рецептом. Тому для зниження рівня холестерину підійдуть лише рецептурні препарати з вітаміном РР, а не звичайні харчові добавки.

Було проведено декілька досліджень, під час яких зв'язали наявність потрібної кількості ніацину з явними поліпшенням стану здоров'я, і з'ясували, чим корисний вітамін РР для людини. Наприклад, нікотинамід може поліпшити гнучкість суглобів, а також зменшити біль і набряки у людей з остепорозом. Крім того, ніацин помітно знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера. А ще вживання продуктів, багатих вітаміном В3, допомагає запобігти діабету, катаракту і різні серцеві захворювання.

Харчові джерела

Більшість людей може отримати достатню кількість нікотинової кислоти і ниацинамида шляхом простого дотримання збалансованої дієти. Вітамін B3 зустрічається в багатьох поширених продуктах харчування, в число яких входять дріжджі, молоко, яйця, домашня птиця, пісне м'ясо, хліб і злаки. Для того, щоб забезпечити свій організм додатковими джерелами нікотинової кислоти і никитонамида, необхідно обов'язково включити в свій раціон такі продукти, як квасоля, риба і зелень. Багато продукти спеціально збагачені ніацином, тому уважно читайте етикетки на упаковках з продуктами харчування, коли робите покупки в магазинах.

На ринку також є багато харчових добавок вітаміну B3. Вони містять безліч вітамінів групи В, однак концентрація ніацину вище в порівнянні з іншими.

Побічні ефекти

Вітамін РР є водорозчинним вітаміном, і це означає, що він видаляється з організму під час сечовипускання. Зазвичай це запобігає будь-які проблеми з передозуванням ніацину. Однак, якщо людина дійсно має високий рівень вітаміну В3 в організмі, це може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Побічні ефекти, пов'язані з великими дозами ніацину – пептичні виразки, висип і пошкодження печінки. Це може статися через рецептурних препаратів для зниження високого рівня холестерину, тому будьте дуже обережні при прийомі цих ліків. У дуже рідкісних випадках нормальна доза нікотинової кислоти або нікотинаміду може викликати почервоніння шкіри, запаморочення, кишкові гази, розлад шлунка або біль у ротовій порожнині.

Існують деякі патології, при яких вітамін РР тільки погіршить ситуацію. Якщо у вас захворювання печінки або нирок, виразки шлунка або кишечнику, то в таких випадках слід уникати вживання занадто великої кількості B3. А деякі навіть можуть бути викликані нікотиновою кислотою та нікотинамідом – наприклад, хвороба жовчного міхура, нестабільна стенокардія або подагра. Тому зверніться до лікаря, якщо ви перебуваєте в «групи ризику».

Симптоми дефіциту

Дефіцит ніацину викликає пелагру, що стан, який часто супроводжується кількома неприємними симптомами – такими, як подразнення шкіри, проблеми з травленням і діарея. У довгостроковій перспективі пелагра може навіть призвести до деменції. Ось для чого потрібен вітамін РР і наскільки він важливий. На початку 1900-х років це захворювання було досить поширеним. Однак тепер, оскільки більшість продуктів збагачене ніацином, пелагра зустрічається вкрай рідко. Люди, які страждають від недоїдання, алкоголізму або карціноідних пухлин, більше схильні до ризику розвитку дефіциту ніацину.

Дозування

Рекомендовані добові дози нікотинової кислоти і нікотинаміду варіюються залежно від віку та статі. З народження до 6 місяців немовлята повинні отримувати близько 2 міліграмів (мг) вітаміну РР в день. У віці від 7 до 12 місяців кількість повинна бути на рівні приблизно ??у 4 мг в день. Для дітей віком від 1 до 3 років рекомендується 6 мг вітаміну B3 день; Від 4 до 8 – близько 8 мг на день; від 9 до 13 років – приблизно 12 мг на день.

З урахуванням темпу збільшень у віці 14 років щоденна доза вітаміну РР становить приблизно 16 мг на день для хлопчиків і 14 мг на день для дівчаток. Ця доза повинна залишатися незмінною протягом решти їх життя, якщо тільки в їх організмах не з'являться певні патології або не настане вагітність. Умови, при яких може знадобитися зміна кількості вітаміну B3 – високий рівень холестерину, діабет, остеоартрит, хвороба Альцгеймера і катаракта. З цих причин і підвищується рекомендована добова доза ніацину. Завжди проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як змінювати кількість вживаного вітаміну РР не в рамках основних рекомендацій для вашої вікової групи та статі.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ