Головна : Новини

Самі поширені хвороби вуха

, 16:21
0 267

захворювання вухаЛюдське вухо є складно влаштованим органом, що складається з вушної раковини і зовнішнього слухового проходу, який, в свою чергу, складається з середнього та внутрішнього вуха.

Є багато захворювань вуха, які зустрічаються як у дітей, так і дорослих й вимагають своєчасного лікування, щоб уникнути серйозних ускладнень (аж до повної глухоти). Далі, ми розглянемо найпоширеніші з таких патологій і розповість нам про них головний редактор інформаційного отоларингологічного порталу https://remowax.ru/.

Захворювання вуха можуть мати запальну, незапальну та грибкову природу. Також в медичній практиці зустрічаються патології органів слуху, що виникають внаслідок перенесених травм. Те чи інше захворювання може вражати різні частини вуха.

Запальні захворювання вуха

Найбільш поширеним запальним захворюванням вуха є отит, який в залежності від локалізації може бути зовнішнім, середнім або внутрішнім. Хвороба може протікати в гострій і хронічній формі. Часто вона стає ускладненням раніше перенесеної інфекції. В якості основного симптому хвороби виступає біль. Також недуга може супроводжуватися відчуттям свербежу. Якщо запалення зачіпає середнє вухо, у хворого:

 • піднімається температура;
 • знижується слух;
 • можлива поява гнійних виділень з вушної раковини.

Ознаками поширення запального процесу на область внутрішнього вуха стають:

 • запаморочення;
 • інтенсивна стріляючий біль;
 • значне погіршення слуху.

До запальних захворювань вуха також відноситься лабіринтит (запалення слизових оболонок внутрішнього вуха). Дуже часто ця патологія стає ускладненням невилікуваного середнього отиту, також вона може виникнути внаслідок черепно-мозкових травм і інфекцій.

Якщо запальний процес локалізується в області слизової оболонки євстахієвої труби, то хворому ставиться діагноз «євстахіїт». Він зазвичай розвивається як ускладнення ангіни, гаймориту та інших інфекційних захворювань носоглотки.

Фурункульоз зовнішнього вуха - це ще одне поширене захворювання запальної природи. Його розвиток пов'язаний із запаленням волосяного фолікула внаслідок проникнення стафілококової інфекції.

Незапальні захворювання вуха

До незапальних захворювань вуха відноситься отосклероз, що характеризується ураженням кістки вушної капсули і викликає зниження слуху.

Також в цю групу входить хвороба Меньєра, яка виражається:

 • шумом у вухах;
 • запамороченням;
 • прогресуючою втратою слуху;
 • скупченням рідини у внутрішньому вусі, яка, в свою чергу, тисне на клітини, відповідальні за регуляцію вестибулярних процесів, що призводить до сильних запаморочень.

До найбільш поширених патологічних станів, які часто зустрічається у дітей і дорослих, відноситься сірчана пробка (скупчення сірки у вушній раковині). Хвороба може виникнути внаслідок підвищеної секреції сальних залоз або підвищеної в'язкості сірки. Іноді її причиною стають анатомічні особливості будови слухового проходу.

Грибкові хвороби вуха

Іноді до захворювань вуха може призводити умовно-патогенна грибкова флора. Варто відзначити, що в більшості випадків грибкові захворювання вуха (отомікози) відрізняються важким перебігом, а при відсутності своєчасного лікування вони здатні привести до сепсису. Грибкові ураження нерідко розвиваються внаслідок порушення цілісності шкірних покривів.

Грибок здатний вражати всі відділи вуха людини. У число характерних симптомів отомікоза входять:

 • сильне свербіння;
 • шум у вусі;
 • патологічні виділення з вушної раковини.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ