Головна : Новини

Що таке дієта

, 11:42
0 500

Дієтою прийнято називати систему або сукупність правил щодо вживання продуктов харчування. Найчастіше поняття відноситься до людини, але в більш широкому розумінні воно стосується будь-якого живого організму (тварини, рослини тощо). Систематизований режим харчування (саме так з грецької перекладається слово "дієта") планомірно впливає на стан і здоров'я організму. Дієтичних систем харчування існує безліч, але каждая з них характеризується деякими відмітними факторами:

- хімічний склад раціону;
- фізичні властивості;
- характер кулінарної обробки продуктів харчування;
- часовий інтервал прийому їжі.

Склад дієти або способу і принципів харчування різноманітний як за назначенням, так і за територіальною ознакою (продукти, які використовуються в якості їжі, у різних народів світу можуть істотно відрізнятися). В цілому всі системи харчування можна поділити на три основні групи:

1. Раціональні дієти. Дані дієти, як правило, в своїй основі містять незамінні харчові елементи,забезпечують нормальне функціонування здорового організму. Даний вид дієт або, точніше буде виразиться в даному випадку, режимів харчування відрізняється за статевою, віковою, професійною або регіональною ознакою.

2. Лікувальні дієти. Режим харчування хворого організму повинен сприяти і посилювати действіє лікувальних засобів і терапевтичних заходів, запобігати можливість розвитку хронічної стадії. Як правило, дані системи живлення відрізняються в залежності від конкретного захворювання.

3. Цільові дієти. Використання подібних систем харчування переслідує цілком конкретну мету, відмінну від раціональної аболікувальної: зниження ваги, підтримка фізичної форми, поліпшення метаболізму та інше.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ