Головна : Новини

5 цікавих і кумедних фактів про сквош

, 19:00
0 784

сквош

Хтось любить футбол, хтось - баскетбол, а хтось просто божеволіє від сквошу. Далі, ми розглянемо ряд цікавих фактів про сквош, деякі з яких можливо здивують та потішать вас і розповість нам їх співробітник  інтернет-магазину https://squash-pro.com.ua/,  в якому можна придбати рюказак для сквоша.

На борту всім відомого Титаніка був власний сквош корт

Як виявилося, є на цій землі людина, якій захотілося побудувати точну копію Титаніка... У 2016 році закінчили спорудження цього відомого лайнера.

Перший в світі ядерний реактор був побудований в залі для гри в теніс

У 1942 році Енріко Фермі і його колеги таємно від усіх спроектували і побудували прямо посеред великого міста Чикаго на уініверсітетському сквош корті перший в світі атомний реактор.

Конструкція, яка надалі була названа "Чиказький стіс", складалася з 45 тисяч графітових цеглинок і була три метри у висоту і майже вісім завширшки.

Трохи історії: як з'явився сквош

Вперше згадки про сквош зустрічаються в книзі 1807 року, де ілюструється побут жителів Лондона. Безпечним злочинцям, таким як ув'язнені вищого класу Лондонської боргової в'язниці, було дозволено грати в схожу гру «Rackets» (ракетки), яка вважається предком футболу. Гра в ракетки полягала в відбиванні м'яча від стіни в'язниці, що було для ув'язнених одним із способів проведення часу, фізичних вправ і тренувань.

Назва "Сквош" вперше зустрічається в літературі 1890 року, де описується, що в 1830 році в одній зі шкіл заміського Лондона був споруджений корт для такої гри.

Учні школи, які очікували своєї черги на відкритий ракеточний корт просто від нудьги відбивали м'який м'яч на майданчику, який був оточений чотирма стінами. М'який м'яч з'явився, тому що в школі було заборонено бити об стіни твердими тенісними кулями, але адміністрація дала дозвіл, за умови що це будуть м'які гумові м'ячі. Так виник новий вид спорту - теніс.

Офіційно прийнято вважати, що Сквош був винайдений лондонськими студентами - не комільфо, напевно, пов'язувати винахід гри з в'язницею)), аналогічно як і проводити аналогію 8 березня з першими демонстраціями жінок, які відкрито продавали своє тіло.

Чому гра називається "сквош"?

Перші гравці використовували гумові кульки з натурального каучуку, які легко піддавалися деформації і сплющувалися, коли вдарялися об стіну. Саме через велику кількість м'ячів, буквально розплющених об стіну і виникла назва "сквош" від англ. squash - "розплющений", "роздавлений", інше значення слова squash - гарбуз або патисон.

Насправді, сучасні м'ячики для гри в сквош дійсно дуже м'які, істотно менші за розміром ніж м'ячі для тенісу. Але звичайно, вони не розплющуються об стіну - технології зробили крок вперед.

За менше ніж 200 років існування в Англії, сквош буквально розповзся по всьому світу

За даними Всесвітньої федерації сквошу сьогодні в сквош грає більш ніж 25 мільйонів людей, існує приблизно 50 000 кортів по всьому світу в 185 країнах.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ