Головна : Новини

Як вибрати персонального тренера?

, 23:31
0 961

персональний тренерНа початку тренувань багато хто вирішує особисто для себе: звертатися до тренера або займатися самостійно? Тренуватися самостійно може кожен, але більшість людей не знають, як підібрати тренажери і вправи, не можуть повторити їх правильно, а значить, ризикують травмуватися. Персональний тренер складе програму тренувань, покаже вправи і проконтролює вашу техніку їх виконання, що допоможе уникнути травм і досягти результату. Другий варіант є кращим вибором, оскільки навчання персонального тренера має на увазі отримання всіх необхідних знать, які безпосередньо спрямовані на досягнення кліентами тренажерних залів максимальних результатів у найкоротші сроки.

Формат роботи з персональним тернером

Існують різні формати роботи з персональним тренером:

  • індивідуальні заняття;
  • тренування удвох;
  • заняття в малій групі.

Крім того, заняття з тренером можуть проходити як 3 рази в тиждень, так і 1-2, а решту днів - самостійні заняття.

В останні роки набирає популярність послуги тренера онлайн. Такий варіант підійде для досвідчених людей, оскільки вам доведеться самостійно працювати за програмою, а контроль техніки відбувається за допомогою відеозаписів. Плюс онлайн-послуг в їх більш низькій вартості, можливості ознайомитися з діяльністю тренера і з відгуками його клієнтів. Пам'ятайте, що вимоги до професіоналізму тренера-онлайн ті ж, що і в реальному тренажерному залі.

Критерії вибору персонального тренера

Неспеціалісту важко зрозуміти професіонал перед ним чи ні. У багатьох фітнес-клубах тренерів рекомендує адміністратор, або їх портрети з усіма регаліями висять прямо в холі. Наскільки тренер вам підходить, можна визначити тільки під час тренування.

Професіонал завжди починає заняття зі з'ясування цілей клієнта і проведення попередньої оцінки його фізичного стану. Потім проводить вступний інструктаж, розповідаючи клієнтові про правила безпеки і поведінки в тренажерному залі, показує, як використовувати силові і кардіотренажери, демонструє техніку вправ і перевіряє її виконання.

Кваліфікований тренер повинен:

  1. Поцікавитися вашим самопочуттям, тренувальним досвідом, обмеженнями по здоров'ю;
  2. Обговорити з вами довгострокові і короткострокові цілі тренування, скласти приблизний план їх досягнення;
  3. Контролювати досягнення цілей;
  4. Скласти програму тренувань;
  5. Перед початком вправи підготувати необхідний інвентар;
  6. Навчити використовувати тренажери;
  7. Показати і пояснити кожну вправу;
  8. Контролювати, як ви виконуєте вправу;
  9. Вносити зміни в програму тренувань.

Професіонал не стане передбачати ваші цілі, давати вам непосильне навантаження, відволікатися під час персонального тренування і відволікати вас порожніми розмовами «про життя», продавати спортивне харчування або давати необдумані обіцянки. Так роблять непрофесіонали. Справжній тренер навчить вас самостійності, дасть знання про тренувальний процес і допоможе розвинути навички безпечного тренінгу, щоб потім ви змогли грамотно займатися, але уже самостійно.

Персональний тренер не завжди є дієтологом. Добре, якщо він має додаткову освіту. Якщо такої освіти у нього немає, то він не має права складати вам раціон, а може лише обмежитися простими рекомендаціями.

Як довго потрібно займатися з персональним тренером?

Всі люди різні. Комусь досить вступного інструктажу, щоб освоїтися в залі, а хтось потребує наставника. Для більшості людей достатньо 2-3 місяців регулярних занять з персональним тренером. За цей час можна навчитися виконувати базові вправи, розібратися в вправах на різні групи м'язів і складових тренування. Ви не навчитеся складати тренувальні програми, але набудете цінних навичок, які дозволять вам покращувати свої результати.

Ще одна важлива порада, якщо ви вибираєте тренера в своєму залі, то не поспішайте купувати весь пакет персональних тренувань. Оплатіть одне тренування, щоб переконатися, що перед вами професіонал. Якщо ви шукайте тренера онлайн, то переконаєтеся в його професіоналізмі, прочитавши відгуки клієнтів і публікації в мережі. Який би варіант ви не вибрали, від тренера залежить тільки 50 % успіху, решта 50 % залежать від вас, вашої мотивації і дотримання рекомендацій.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ