Головна : Новини

Гостре запалення окістя періостит: симптоми і лікування

, 22:54
0 1275

періостит

Часто людина, відчуваючи больові відчуття в нозі або руці та думає про розтягнення зв'язок або звичайний удар. Ніхто і не здогадується про те, що больовий синдром ноги і біль зуба може мати одну причину. Вся справа в такому захворюванні, як періостит, про який варто знати більше. І розповість нам про цю хворобу головний редактор сайту https://stopynog.ru/.

Поняття та інші характеристики хвороби

Періостит - це запалення окістя, що несе за собою серйозні ускладнення при несвоєчасному лікуванні. Окістя тісно пов'язане з кісткою, тому розвиток захворювання зачіпає м'які тканини. Запальний процес може початися на зовнішніх або внутрішніх шарах, що призводить до суттєвих відмінних рис і характеру лікування.

Запалення часто виникає на щелепних кістках, що провокує збільшення ясен і подальше нагноєння. Проста назва подібного прояву - флюс. Його легко вилікувати за допомогою фізіотерапевтичних процедур. Періостит інших кісток виникає рідше, але і сприяє виникненню великих небезпек.

Причини хвороби

Запаленню окістя передують такі аспекти, як:

  • травми і удари, переломи гомілки або розриви сухожиль;
  • діагностовані алергічні або ревматичні запалення;
  • токсини, що скупчилися в організмі, отруєні внутрішні органи і верхні шари кісток;
  • прийом препаратів з великим вмістом шкідливих хімічних речовин і токсинів.

Якщо людина потрапляє в групу ризику, їй необхідно звернутися до лікаря для обстеження при перших же проявах періостита.

Особливості періостита гомілки

Окістя - це тонка, але щільна оболонка, що покриває поверхню кістки. У ній міститься величезна кількість кровоносних судин і нервів. Запалення окістя тільки на початковій стадії локалізоване у внутрішньому або зовнішньому шарі оболонки. Згодом воно розростається і може торкнутися самої кістки, що призводить до виникнення остеоперіостита. В особливо запущеному випадку запалення переходить вже на кістковий мозок, сприяючи виникненню остеомієліту.

Незважаючи на перераховані вище причини виникнення патології, тут можна виділити кілька особливостей в «уразливості» окістя. Запалення може спровокувати регулярний біг по асфальтованій або бетонної дорозі.

Також слід зазначити, що більшість тренерів запевняють про користь бігу на передню частину стопи. Що ж стосується користі подібного бігу для ніг, то тут не можна виділити будь-якого позитивного аспекту. Цей спосіб приземлення на асфальтовану поверхню призводить до запалення окістя.

Паркур - це сучасне захоплення молоді, серед яких багато хворих з діагностуванням періостита. На запалення окістя впливає різке і жорстке приземлення на ступню під час стрибків. Тут же часто відбуваються прямі удари по гомілці, що провокує розвиток хвороби.

Класифікація захворювання

Запальний процес може бути локалізована в різних частинах тіла. Залежно від місця запалення окістя виділяють періостит:

  1. гомілкової кістки;
  2. великогомілкової кістки;
  3. малогомілкової кістки;
  4. плечової кістки;
  5. п'яткової кістки;
  6. періостит щелепи;
  7. періостит кісток носа.

Локалізація процесу запалення безпосередньо впливає на симптоматику захворювання, а також вибір методів лікування. Ознаки та лікування також залежать від форми захворювання.

Виділяють хронічну і гостру форму запалення. Гострий періостит, що характеризується гнійним запаленням, часто переходить в хронічний, оскільки в більшості випадків не надається своєчасне лікування.

Види периостита:

  • Простий. Найчастіше в групу ризику потрапляють гомілкова кістка і ліктьовий відросток. Простий періостит провокується перенесеною травмою або запальним процесом;
  • Гнійний. В більшості випадків утворюється в трубчастих кістках. Цей вид захворювання формується внаслідок попадання будь-якої інфекції або проникнення і розмноження бактерій (стрептококів, стафілококів) при наявності і неналежній обробці рани, гематоми, абсцесу;
  • Фіброзний. Провокується тривалим роздратуванням окістя;
  • Осифікуючий. Викликаний тривалим подразненням окістя в дрібних суглобах або хрящах з додатковим гнійним періоститом челюсті подразненням кісткової тканини;
  • Туберкульозний. Більшу частину діагностованих випадків займають дитячі патології. Відрізняється представлений вид утворенням свищів і гнійними виділеннями (згустками);
  • Посттравматичний. Відрізняється виділенням сірко-слизової речовини, що спровоковане травмою;
  • Сифілітичний. Причина утворення представленого виду періостита укладена в попередній діагностиці сифілісу у людини.

Види захворювання можуть кардинально змінити стандартний хід лікування особливо, якщо спостерігається їх зміна.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ