здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Стоматологія: Основні принципи та методи стерилізації

Грудень 22 2017

стерилізація в стоматологіїУ стоматології більше, ніж в інших областях медицини, необхідно суворе дотримання правил асептики і антисептики, так як будь-яке стоматологічне втручання проводиться на інфікованих тканинах. Не тільки видалення каріозного зуба або обробка кореневого каналу, а й простий огляд порожнини рота хворого пов'язані з інфікуванням використовуваних для цієї мети інструментів. Щоб виключити перенесення мікроорганізмів від одного хворого в порожнину рота іншого, а також запобігти інфікуванню розташованих глибше здорових тканин, допустима робота тільки стерильними інструментами. Забезпечення лікаря стерильним перев'язочним матеріалом та інструментами - завдання медичної сестри.

У стоматології, як і в загальній хірургії, застосовуються такі гарячий і холодний способи стерилізації.

Стерилізація за допомогою високої температури включає в себе:

  • кип'ятіння у воді (більшість металевих і скляних інструментів);
  • обробка водяною парою під тиском в автоклавах (перев'язувальний матеріал, білизна, рукавички);
  • стерилізація текучою парою (білизна, рукавички);
  • стерилізація інструментів в сушильних шафах пли спеціальних суховоз-задушливих стерилізаторах;
  • обпалення (фламбірування).

Холодна стерилізація за допомогою хімічних засобів, що надають бактерицидну дію.

Як в терапевтичному, так і в ортопедичному стоматологічному кабінеті основним перев'язувальним матеріалом є ватні кульки і валики (до речі, придбати їх можна тут). Медична сестра виготовляє ватяні кульки заздалегідь, обкатуючи невеликі шматочки вати між долонями рук, зволожених гліцерином. Заготовлені в достатній кількості ватяні кульки поміщають в спеціальний барабан (бікс) для стерилізації, їх обробляють в автоклаві протягом 30 хв при температурі 1200C і тиску 1 атм. Ватні валики роблять з гігроскопічної вати, накручуючи розпластаний на лівій руці шматочок вати на ручку зонда, що має межі (для запобігання зісковзування вати), утримують в правій руці і обертають до основи валика. Приготування ватних турунд на кореневій голці здійснюють II і I пальцями лівої руки. Для цього беруть кілька волокон вати і розпластують їх до отримання тонкого шару. На його край накладають гострий кінець кореневої голки і закручують між пальцями. Отримані ватяні турунди з пензликом на кінці потім стерилізують в автоклаві.

Стерилізовані ватяні і марлеві кульки, валики, серветки і ватяні турунди до вживання зберігають в закритих біксах. Стерильність перев'язувального матеріалу важко зберегти через часте відкривання бікс протягом дня, тому деякі автори пропонують упаковувати ватяні кульки, валики і ватяні турунди в паперові пакетики і тільки тоді стерилізувати їх в автоклаві. Паперові пакетики з 5-б ватяними кульками, 4-6 ватяними турундами і 6-7 ватяними валиками загортають, як порошки. Кожен пакетик після стерилізації призначений для одного хворого; інші пакетики зберігають в біксі. Незважаючи на щоденне багаторазове відкривання бікс, перев'язувальний матеріал в таких умовах зберігає свою стерильність протягом тижня.

← Просування інформаційного... Переможці лотерей: На що... 
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен