Головна : Новини

Гнійна ангіна: Міфи, які її оточують

, 16:11
0 1589

гнійна ангінаАнгіна - одна з найпоширеніших хвороб дихальних шляхів. За захворюваності в світі вона займає 3 місце після грипу та гострих катаральних проявів. Але, незважаючи на таку поширеність (або завдяки їй), ангіна оповита чималою кількістю домислів.

Ангіну нерідко називають вульгарною, тобто звичайною. Таке захворювання вкрай є неприємним і загрожує серйозними ускладненнями, якщо лікування не розпочато вчасно. Лікування не таке вже й складне, як могло б здатися, та й розпізнати захворювання теж досить просто: червоне горло, біль при ковтанні, наліт на мигдалинах (більш детально про симптоми гнійної ангіни можна прочитати на сайті http://medcanal.ru/topic130572.html). Але при цьому нерідко ангіну плутають з іншими захворюваннями. Та й різних сумнівних припущень в зв'язку з нею теж досить багато. Сьогодні ми розвінчаємо самі популярні міфи про ангіну.

Міф № 1. На ангіну можна заразитися, тільки якщо горло «слабке»

Вважається, що від ангіни найчастіше страждають люди, у яких при будь-якому переохолодженні відразу ж починає боліти горло. Насправді ж ангіна може легко підкосити навіть здорову на 100 % людину в той момент, коли вона цього найменше очікує. Так, наприклад, до неї схильні незагартовані люди, які не звикли до перепадів температури і вологості. При цьому чим старшою стає людина, тим рідше вона хворіє цим запальним захворюванням: лікарі пов'язують це з особливостями імунітету.

Міф № 2. Ангіну можна лікувати народними засобами, нема чого антибіотиками себе труїти

Любителів самолікування і нетрадиційної медицини серед наших громадян досить багато. По-перше, такі засоби завжди під рукою, по-друге, вони недорогі. Однак у випадку з ангіною подібне лікування, як полоскання горла травами, содою і т. д., не пройде. Ці засоби обов'язково повинні бути узгодженим з лікарем і використовуватися виключно в якості додаткової терапії, але ніяк не основної. Без антибіотиків не обійтися ніяк. Всі пастилки від болю в горлі, спреї і т. д. працюють поверхнево, а бактерії збираються всередині тканин мигдалин. Якщо ж застосовувати тільки народні методи типу парових інгаляцій над картоплею і прогрівань глотки, можна погіршити ситуацію, перегрів її до розвитку гнійних запалень. Під впливом тепла процеси, в т. ч. гнійні, починають йти швидше.

Міф № 3. Для лікування підійдуть будь-які антибіотики: можна брати ті, що є вдома

Це не так. Антибіотики бувають найрізноманітнішими: одні широкого спектра, інші - від шлункових захворювань, треті - місцевого призначення. І призначати їх собі самостійно не можна. Адже якщо намагатися лікувати захворювання верхніх дихальних шляхів препаратом для шлункових патологій, толку не буде.

Ідеальний варіант - взяти мазок, щоб визначити тип збудника. Тоді лікування буде більш ефективним, швидким і якісним. Крім того, мазок дозволяє визначати стійкість організму до тих чи інших антибіотиків. Але, якщо мазка немає, використовують антибіотики широкого спектру дії: вони працюють проти основної групи бактерій, які найчастіше викликають ангіну. У разі якщо результату не буде, лікар призначить інший препарат.

Кидати лікування антибіотиками, як тільки настало трохи помітне поліпшення, не можна. Адже недолікована інфекція вдарить з новою силою. Курс необхідно пропивати повністю і в повному обсязі.

Міф № 4. Кожна біль в горлі - це прояв ангіни

Багато людей схильні списувати на ангіну всі хворобливі відчуття в області глотки. Однак далеко не всі неприємні симптоми - це ангіна. Сама по собі така інфекція - це запалення в піднебінних та інших мигдалинах глотки. Але є ще і запальний процес задньої частини глотки: фарингіт. Різниця між ними принципова: ангіна в більшій частині випадків лікується антибіотиками, фарингіт же проходить і від народних засобів, наприклад, полоскання горла.

Міф № 5. Ангіну можна переносити на ногах

Насправді страшна не тільки ангіна, але і її ускладнення. Інфекція з глотки дуже швидко і легко може поширюватися в гайморові пазухи, стаючи причиною розвитку гаймориту. Також небезпечна ангіна для серця і вух. На тлі невилікуваної ангіни у людини можуть розвиватися ревматизм і пороки серця, можливий летальний результат. Також нерідко після ангіни зустрічаються ускладнення на нирки. Є й місцеві проблеми: інфекція починає поширюватися на тканини навколо мигдалин, приводячи до появи на них гнійників. А такі утворення видаляються лише хірургічним шляхом.

Якщо людина продовжує залишатися на ногах замість дотримання постільного режиму, вона дає серйозне навантаження на органи, які і так страждають через інфекцію. В результаті вони швидше зношуються і починають давати збої в роботі. Тому не варто недооцінювати ангіну, краще пролікуватися як слід.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ