Головна : Новини

Цукровий діабет і сверблячка вульви

, 14:03
0 817

Цукровий діабет і сверблячка вульвиЦукровим діабетом називають системне захворювання, при якому змінюються функціональні можливості всього організму. В першу чергу в організмі відбувається ураження дрібних кровоносних судин, що в медицині називається ангіопатією. В результаті цього судини не можуть повноцінно виконувати свою функцію, а саме - постачати тканини живильними речовинами і киснем.

При порушенні кровопостачання шкіри і слизових оболонок в результаті ангіопатії, відбувається зниження трофіки тканин, що призводить до таких змін, як:

  • Утворення мікроскопічних тріщин на слизових оболонках і шкірних покривах;
  • Сухість і лущення шкіри;
  • Зниження імунної функції організму;
  • Зміна рН шкірного покриву і піхви у жінок.

Сухість слизових оболонок піхви і зниження рН балансу призводить до порушення захисних функцій. Під впливом грибків і патологічних мікроорганізмів, інфікуються мікротріщини на шкірі і слизових, так як загальний імунітет організму знижений.

В результаті появи тріщин на слизовій оболонці піхви, жінку починає турбувати сильний свербіж вульви. Саме ця клінічна ознака часто змушує пацієнтку звернутися до гінеколога, де досліджуючи кров хворою, виявляють цукровий діабет.

Інші причини сверблячки вульви

Причиною свербежу вульви може стати прояв алергічної реакції на носіння синтетичної білизни, або контакту шкіри геніталій з миючими засобами, які не підходять жінці. Також свербіж промежини може виникати в результаті неправильно призначеного лікування при цукровому діабеті.

Профілактика свербежу геніталій при цукровому діабеті

Для попередження появи дискомфорту в піхві і свербіння статевих органів при діабеті, жінка повинна ретельно дотримуватися заходів особистої інтимної гігієни. Часта зміна нижньої білизни і регулярні підмивання зовнішніх статевих органів дозволять уникнути цього неприємного прояву цукрового діабету.

Також при діабеті особливу увагу необхідно приділяти раціону харчування. При недотриманні дієти, відбувається підвищення рівня глюкози в крові, що призводить до ще більшого ураження судин, як результат, це призводить до ще більших проявів свербежу вульви, розчухів та інфікування поверхні рани.

Окремо можна сказати і про нижню білизну. Для профілактики сверблячки вульви, необхідно вибирати нижню білизну тільки з натуральних матеріалів, за розміром, щоб вона не натирала пахові складки і область промежини.

При цукровому діабеті для інтимної гігієни статевих органів краще використовувати нейтральні миючі засоби, що не містять ароматизаторів, парабенів і барвників. Не потрібно застосовувати антисептичні розчини для підмивання. Їх використання припустиме тільки в разі розвитку запалення геніталій внаслідок розчуху при нестерпному свербінні.

Якщо, не дивлячись на вищевказані рекомендації, свербіж промежини все одно з'явився, то не потрібно займатися самолікуванням. А підібрати засоби по догляду за інтимними ділянками тіла при цукровому діабеті допоможуть ендокринолог і гінеколог.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ