Головна : Новини

Види дверних ручок

, 12:21
0 207

Дверні ручки

Дверні ручки - це основний елемент фурнітури без якого не можливо уявити будь-які двері. Всі будинки і квартири обладнані дверима різного призначення, починаючи з вхідних, міжкімнатних й інших, встановлених в підсобних приміщеннях. Залежно від функції дверей, ручки повинні бути відповідного виду і функціональних особливостей.

Звичайні замки врізані в двері

Вони оснащені ручками натискного типу з засувкою. Натискаючи на ручку пружина стискається виводячи засувку з дверної коробки оснащеної металевою пластиною. Після чого відбувається відкриття дверей.

Відпустивши ручку пружина повертає засувку на колишнє місце, після зачинення дверей засувка потрапляє в гніздо косяка, тим самим вона блокує двері. Ця функція дозволяє тримати двері постійно в щільно закритому положенні.

Дверні ручки діляться на суцільні, що встановлюються крізь замок та ті, що йдуть окремо від нього. Вибір варіанта залежить від призначення двері.

Дверні ручки у вигляді кулі

Вони встановлюється в запірному пристрої з замковою щілиною. Принцип дії такої ручки нагадує пристрій класичного замку. Поворотом ручки-кулі засувка таким же чином затягується всередину механіза замка. Даний запір з зовнішнього боку блокує двері поворотом ключа, а з іншого кнопкою.

Ручки стаціонарного типу

Вони ставляться незалежно від замка, кріпляться до дверей саморізами або шурупами. Монтується така ручка капітально і не має механічних властивостей. Зовні має вигляд скоби, кулі або грибка.

Матеріали для дверних ручок

Як матеріали для ручок використовують різні види металів, пластик, скло, дерево і навіть натуральний камінь. Склад металевих ручок може бути з: алюмінію, сталі, латуні та інших сплавів.

Особливим попитом користуються дверні ручки з латуні. В основному всі металеві вироби покриваються захисним шаром нікелю або хрому. Такі ручки крім краси захищають їх поверхню від впливу вологи.

Дерев'яні дверні ручки роблять із деревини з великою щільністю, так як важливою властивістю такого матеріалу повинна бути висока стійкість до стирання.

Досить рідко можна зустріти ручки виготовлені з каменю. Вони проходять спеціальну обробку, після якої набувають художнього вигляду. Зазвичай їх поверхню роблять у вигляді красивої огранки або різьблення.

Висновки

Вибирайте ручку для дверей, щоб вона органічно вписалася в обстановку кімнати. Необхідно враховувати параметри відповідні дизайну, зручності, механічними властивостями і якості.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ