Головна : Новини

Софосбувір і Даклатасвір: Нові препарати для лікування гепатиту

, 20:46
0 794

Софосбувир и ДаклатасвирДо 2011 року для лікування гепатиту С використовували стандартну комбінацію інтерферону і рибавірину. Пацієнтам доводилося приймати ці засоби від 3 місяців до 1,5 років, при цьому видування не було гарантованим. Інфікованих другим і третім генотипом вірусу виліковували в 70 відсотках випадків, а на перший і четвертий генотип комбінація діяла всього в 45 % випадків.

При цьому були дуже сильно поширені побічні ефекти такого лікування: 50 % пацієнтів скаржилися на підвищення температури, біль у суглобах і м'язах, нежить та інші симптоми, що нагадують грип. Ще 30 % мали проблеми з психікою: препарати викликали погіршення настрою, дратівливість, депресію і галюцинації.

У 2013 і 2014 роках в США випробували нові препарати: софосбувір і даклатасвір. Ці засоби називають препаратами прямої дії. Вони дозволяють лікувати гепатит С без використання інтерферону, а, значить, без більшості побічних ефектів.

Тепер софосбувір і даклатасвір - це препарати вибору при лікування більшості форм гепатиту С. Іноді до них додають рибавірин, або замінюють даклатасвір на велпатасвір, що дозволяє повністю знищити вірус гепатиту С в 99 % випадків.

Як діють софосбувір і даклатасвір?

Софосбувір - це засіб, який діє безпосередньо на вірус, специфічний інгібітор РНК-полімерази. Препарат проникає в клітини, інфіковані гепатитом С і починає діяти на фермент, який бере участь в синтезі РНК нових вірусних частинок. Синтез зупиняється, розмноження нових вірусів припиняється. Тому застосування Софосбувірe зменшує ураження печінки і знижує концентрацію вірусу в крові хворої людини - вірусне навантаження. При цьому Софосбувір не діє на людські ферменти, і це знижує кількість побічних ефектів.

Даклатасвір - це високоспецифічний препарат прямої дії, який діє на вірус гепатиту С, якщо конкретніше - на білок NS5A. Механізм цього впливу досі повністю не ясний, проте відомо, що цей білок необхідний для складання вірусних частинок з РНК і білків. В результаті інгібування цього білка вірусні частки не утворюються, нові віруси не потрапляють в кров і не вражають нові клітини печінки. При цьому даклатасвір не можна використовувати для монотерапії, тому що вірус гепатиту С може мутувати і стати несприйнятливим до цього препарату.

Переваги нових препаратів для лікування гепатиту

У нових препаратів є кілька суттєвих переваг у порівнянні із засобами, які використовувалися для лікування гепатиту раніше:

  • менша кількість побічних ефектів;
  • побічні ефекти виникають рідше, навіть у літніх людей;
  • дозволяють використовувати схеми лікування без застосування інтерферону, а, значить, у пацієнта не буде підвищення температури, і інших грипоподібних симптомів;
  • курс лікування коротше в 2-3 рази;
  • можуть застосовуватися для лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів;
  • не викликають відторгнення трансплантата, можуть використовуватися для знищення вірусу навіть після враження печінки.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ