Головна : Новини

Корвалол - заспокійливе або наркотик?

, 17:17
0 611

корвалолЗовсім недавно ажіотажний попит на валокордин та корвалол одних наших співгромадян здивував, інших сильно схвилював, а третіх глибоко засмутив, тому що вони не встигли запастися про запас «безцінним» ліками. Так що ж сталося? Що схвилювало і змусило населення купувати корвалол про запас, також як в недалекі часи закуповували овочі на зиму?

Зізнатися, навіть мене здивували ці події. Але здивували не обсяги закупівель корвалолу або масштабами потреби населення в цих ліках. Здивувало те, що до теперішнього часу настільки значна частина наших громадян користується настільки примітивним, а при багаторазовому застосуванні або передозуванні досить токсичним лікарським препаратом. Можна сказати, стріляють картеччю по дуже тонким структурам свого головного мозку.

Але, мабуть, краще - по порядку. Корвалол - це препарат, що викликає спазмолітичний та заспокійливий (седативний) ефекти (більш детально про корвалол можна прочитати на сайті narcoff.com). У великих дозах має снодійну дію. Він застосовується нашими співгромадянами при самих різних нервових зривах, під час або після сімейних сварок. Нерідко пляшечку з корвалолом носять з собою на випадок швидкої допомоги при хвилюванні, тривозі, «поколюваннях» в області серця та інші неприємностях. Інакше кажучи, корвалол використовують як універсальний засіб при різноманітних невротичних і психосоматичних розладах - це і є «невротики» і «сердечники».

"Секрет" універсальності корвалолу закладений в вираженій седативній дії ліків, які забезпечується, насамперед, фенобарбіталом. У корвалол концентрація фенобарбіталу відносно невелика. Але тривалий прийом цієї речовини, як і будь-якого іншого наркотичного препарату, веде до підвищення толерантності, тому для колишнього ефекту потрібні вже великі дози. Так формується залежність від фенобарбіталу - 1-го з найбільш «жорстких» наркотиків.

Барбітурати здатні привести до зниження пам'яті, уповільнення і зниження якості мислення, і, нарешті, до вираженого недоумства. Раптове припинення прийому барбітуратів може викликати запекле безсоння, епілептичні припадки, тривогу, галюцинації, що нагадують «білу гарячку» алкоголіків.

У «незвичлих» людей такі дози корвалолу викличуть отруєння, яке буде схоже на алкогольне сп'яніння. Воно зазвичай змінюється сном, але може закінчитися і небезпечним для життя коматозним станом. Цьому, до речі, сприяє спирт, який міститься в корвалолі у високій концентрації.

На моє глибоке переконання, прийом корвалолу не тільки небезпечний для здоров'я. Його використання не має сенсу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ