Лікування алкоголізму
Сучасна людина, незважаючи на всю свою просунутість, дуже, насправді , рАніме та вразливе, в плані психології, істота. Постійні стреси призводять до розвитку шкідливих звичок і залежностей, однією з яких є алкоголізм. Статистика невблаганна і говорить про те, що на сьогоднішній день в світі цією залежністю страждають більше 150 мільйонів чоловік (близько 3 відсотків населення планети) і число їх неухильно зростає.Абсолютно невірним буде твердження, ніби алкоголізм є ознакою і супутником бідності (від безвиході становища) - великі гроші також сприяють залежності зважаючи вседозволеності. В основі своїй, алкоголізм є певним психічним розладом, що виявляється в залежності (як психічної, так і фізичної) від продуктів (напоївів) на основі етилового спирту. Як і будь-яка інша психічна залежність (наркоманія, токсикоманія), алкоголізм розвивається стадийно і характеризується наступними ознаками:
- на першій стадії випробовується тяга (важко, але переборна) до спиртного;
- друга стадія характеризується значним збільшенням дозспиртного, необхідних для досягнення, так званого задоволення. На цій стадії виявляються відмінні ознаки запеклого алкоголіка - тижневі запої, тремтячі руки, порушення сну та інше. Друга стадія дає початок вже фізичної залежності від алкоголю;
- третя, найбільш глибока, стадія тільки підсилює деградацію людини в загальностве. Для питущого вона чревата непереборним і постійним бажанням спожити, причому доза, після якої організм "заспокоюється" значно зменшується.
(і взагалі можливість такого) залежить від стадії залежності і стану хворого. Вважається, що алкоголізм піддається лікуванню тільки на першій стадії. У остальних випадках, доля лікаря зводиться лише до медикаментозної детоксикації та виведенню (правильному) із запою. Першим кроком на шляху до вирішення проблеми, є її усвідомлення хворим, а подальші методи можуть бути такими:
- медикаментозна терапія (введення препаратів, поєднання яких з алкоголем викликає сильні недомогання);
- психологічна терапія;
- соціальна реабілітація;
- комплексні методики.