здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Атаксія: Що це таке?

Травень 20 2018

АтаксіяАтаксія представляє собою розлад моторики, при якому у пацієнта порушується координація рухів, і людина втрачає рівновагу. Причина такої патології - ураження певних ділянок головного мозку, при цьому ризик розвитку захворювання збільшується, якщо у пацієнта є генетична схильність до такого порушення.

При атаксії спостерігається порушення узгодженості рухів між різними м'язами, і незважаючи на те, що з боку осіб вони виглядають ослабленим, м'язова слабкість при такому порушенні відсутня. В основному атаксія проявляється при істотній недостачі в організмі вітаміну B12, але іноді така патологія розвивається після перенесеного церебрального інсульту.

Важливо: Атаксія може бути статичною, коли пацієнтові важко зберігати рівновагу і координацію рухів в стоячому положенні, і динамічної (в цьому випадку координація відсутня навіть якщо пацієнт лежить або сидить).

Що таке спиноцеребелярна атаксія?

Окремо виділяють спиноцеребелярну атаксію. Це неврологічні ураження, зумовлені патологічними порушеннями в мозочку і базальних ядрах головного мозку. Типовою ознакою такого захворювання є очевидний розлад координації рухів і нестійка хода, а в деяких випадках пацієнт навіть не може встояти на ногах.

В даний час радикальних методів лікування спиноцеребелярної атаксії не існує: застосовується виключно симптоматична терапія. Колись лікувати такий вид атаксії намагалися препаратом Ідебенон (Idebenone), розроблений спеціально для лікувань хвороби Альцгеймера, але потім його визнали неефективним і виключили з терапевтичних засобів, які використовуються при атаксії.

Класифікація та види атаксій

Залежно від причини розвитку патології і області ураження головного мозку, внаслідок чого і з'являється захворювання, атаксія ділиться на чотири види:

  • Мозжечкова. Уражається мозочок, який відповідає за координацію рухів. Такі порушення цього органу можуть або передаватися у спадок, або виникати в результаті появи новоутворень, пухлин і кіст;
  • Сенситивна. Виникає в результаті ураження периферичних і спінальних нервів, таламуса і задніх стовпів спинного мозку. При такому захворюванні пацієнт може відносно нормально пересуватися, коли у нього є можливість контролювати свої рухи візуально, але в темряві він повністю втрачає координацію рухів;
  • Вестибулярна. Патологічні процеси зачіпають вестибулярний апарат, внаслідок чого крім порушення координації у пацієнта виникають проблеми зі слухом і зором. Також спостерігаються додаткові симптоми у вигляді нудоти, блювоти і запаморочення, що проявляється в основному при різких поворотах тіла або голови;
  • Хвороба обумовлена патологічними процесами в області кори головного мозку. У людини може бути сильно порушена координація рухів, слух і зір, а в тяжких випадках можливе настання паралічу.

Симптоматика у всіх цих випадках схожа і в основному хворих атаксією можна розпізнати по «п'яній» або невпевненій ході, причому в деяких випадках людина не може провести на ногах декількох хвилин, в той час як інші пацієнти цілком впевнено себе почувають і можуть навіть займатися лікувальною гімнастикою протягом півгодини і довше.

← Що лікує лікар ЛОР? Як вибрати фільм в... 
Переглядів: 175
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен