Головна : Новини

Що лікує лікар ЛОР?

, 23:25
0 662

ЛОР-лікар

Сучасна медицина - вузькоспеціалізована, де кожним органом і системою займається свій лікар, тому досить актуальним залишається питання, ЛОР - це ще за лікар, що він лікує і як правильно називається його професія? І так, ЛОР - це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань вуха, горла і носа.

Як по-іншому називається ЛОР?

У просторіччі, його частіше звуть лікар вухо-горло-ніс, а пацієнти у яких виникають проблеми з даними органами, часто цікавляться - лор-лікар як називається по-іншому? Офіційна медицина такого лікаря називає отоларинголог, ларінгооторінолог або оториноларинголог.

Оскільки ці системи нерозривно пов'язані один з одним, вони об'єднані в один напрямок, в якому і працює ЛОР-лікар або, як правильно його називають - отоларинголог. Найменування ЛОР - це звичайна абревіатура, яку утворюють перші літери терміна «ларінгооторінолог», що з грецької означає:

 • «Ларингіт» - гортань, горло;
 • «Від» - вухо;
 • «Рино» - ніс.

Як можна побачити з назви, отоларинголог займається патологічними процесами вух, горла і носа. Однак, в даному випадку йдеться не просто про трьох окремих органах, а про трьох найскладніших системах організму людини.

ЛОР: Що він лікує?

До оториноларингологу на прийом приходять пацієнти різного віку, адже саме в його компетенції - лікування різноманітних хвороб і розладів вуха, горла і носа. Серед найпоширеніших патологій, з якими звертаються до цього лікаря, можна виділити:

 1. ларингіт, фарингіт, тонзиліт та інші хвороби горла;
 2. вушні інфекції;
 3. гострі та хронічні синусити, риніти;
 4. алергія;
 5. травми вух, носа, горла;
 6. зниження слуху;
 7. носові кровотечі;
 8. проблеми з голосом і ковтанням;
 9. часті запаморочення;
 10. злоякісні і доброякісні утворення в області шиї і голови.

Вам обов'язково необхідний ЛОР або як називається лікар правильно, отоларинголог, при виникненні таких симптомів:

 • ускладнене носове дихання;
 • слизові, слизово-гнійні, кров'янисті виділення з носових ходів;
 • порушення нюху, слуху, ковтання;
 • біль в горлі, вусі, області носа і чола;
 • часті носові кровотечі;
 • збільшення регіонарних лімфовузлів (підщелепних або завушних).

Застосовуючи спеціальні інструменти, отоларинголог проведе ретельний огляд і дасть всі необхідні рекомендації, що стосуються лікування та попередження розвитку хвороби.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ