Головна : Новини

Встановлення батьківства / материнства по ДНК

, 08:50
0 471

днк экспертиза

У ДНК лабораторії виконуються молекулярно-генетичні дослідження для визначення спорідненості. Найбільш типовим дослідженням такого роду є встановлення біологічного батьківства (днк экспертиза). І так, сьогодні ви отримаєте відповіді на найбільш поширені питання про ДНК.

Хто призначає / замовляє дослідження ДНК для встановлення походження?

Аналіз ДНК для встановлення походження (наприклад, батьківства):

  1. може призначити суд (постановою суду);
  2. можна замовити у позасудовому порядку за бажанням сторін.

Як відбувається проведення дослідження ДНК в позасудовому порядку?

  • Всі особи, які беруть участь у справі приходять здавати проби до експертної установи одночасно, маючи при собі документи, що засвідчують особу (у дорослих паспорт, водійські права або ID-карта, у дітей неодмінно має бути свідоцтво про народження);
  • В експертній установі у всіх досліджуваних осіб на ватний тампон беруться так звані проби слини (проби з рота) і оформляється необхідна документація. У той же час укладається договір на проведення дослідження ДНК;
  • На підставі договору слід сплатити вартість дослідження. Державний прейскурант встановлений відповідною постановою (Законом про судову експертизу). Після надходження грошей на рахунок ІСЕЕ проводиться дослідження і складається акт дослідження. Акт дослідження видається особисто замовнику.

Який остаточний результат дослідження біологічного батьківства?

Остаточний результат може бути один з двох:

  1. виключення батьківства - досліджений чоловік не може бути біологічним батьком дослідженого дитини;
  2. підтвердження батьківства - досліджений чоловік може бути біологічним батьком дослідженого дитини. У разі підтвердження результату дається статистична оцінка. Результати обчислень виражаються у вигляді індексу батьківства і правдоподібності батьківства.

Чи можна провести дослідження ДНК і до народження або після смерті?

Це цілком можливо.

Чи можна провести дослідження проб, взятих таємно?

Ні. У разі дослідження, замовленого в позасудовому порядку, всі особи, чиї ДНК досліджується, повинні бути поінформовані про це і згодні з цим дослідженням. Проби завжди беруться самостійно, попередньо перевіривши ідентичність особи на підставі документа.

Чи може батько прийти здавати проби разом з неповнолітньою дитиною без відома матері?

Ні, батько й мати неповнолітньої дитини, внесені до свідоцтва про народження, повинні бути інформовані про дослідження.

Чи є гарантія, що дослідження проведені на достатньому рівні?

Результат дослідження ДНК видається експертом у вигляді підписаного акта. У разі виникнення сумнівів можна повторити дослідження в будь-якій іншій лабораторії, яка виконує відповідні дослідження.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ