Головна : Новини

Як вибрати щитки для футболу?

, 21:25
0 833

щитки для футболуПравильно підібрані щитки для футбола надійно захищають ноги спортсмена від небажаних травм. Такі щитки давно і міцно стали невід'ємною частиною екіпірування футболістів будь-якого рівня: від любителів поганяти м'яч у дворі до справжніх професіоналів. Адже футбол - це дуже динамічна гра, в якій важко уникнути пошкоджень гомілки.

Якщо раніше роль захисних щитків для футболу виконували звичайні дощечки, які гравці прикріплювали до ніг за допомогою ремінців, то з часом стало зрозуміло, що такі пристосування варто вдосконалити, оскільки вони були джерелом додаткових ризиків отримання травм.

Сучасні щитки - це спеціально розроблені вироби, які зазнають постійні поліпшення конструктивних особливостей. Виробники пропонують безліч моделей, які різняться не тільки за ціною, але і по конфігурації.

Грамотно підібрані сучасні щитки для футболу (з урахуванням анатомічних особливостей будови ніг) повинні задовольняти відразу декільком умовам, а саме:

  • Підвищена міцність при достатній гнучкості (щоб не обмежувати можливості маневрів футболіста);
  • Невелика вага;
  • Забезпечення природної вентиляції.

Над створенням різних моделей працює безліч фахівців (спортивних інженерів), пропонуючи користувачам все нові варіанти.

Як влаштовані захисні щитки для футболу?

Сучасні футбольні щитки - це вироби складної конструкції, які складаються з таких елементів:

  1. Захисна лицьова панель, яка і приймає на себе всі ударні впливи. Різні виробники для виготовлення цього елемента використовують абсолютно різні матеріали (наприклад, пористу гуму, поліпропілен, скловолокно, пластик, карбон й ін.). Показники зносостійкості і міцності щитків багато в чому залежать саме від обраного для лицьовій панелі матеріалу;
  2. Кріплення - зараз це не просто ремінець, а спеціально розроблена ремінна система досить складної конструкції. Ще один варіант кріплення - це компресійний рукав, який потрібно купувати окремо;
  3. Прокладка, яка представляє собою окремий елемент, що розміщується між ногою спортсмена і самим щитком. Найчастіше прокладки роблять зі спеціального спіненого матеріалу, який здатний забезпечити максимальну амортизацію в момент удару.

Такий елемент екіпіровки, як гетри, теж відносяться до щитковий захисту. Крім чисто естетичної функції гетри вирішують ще кілька завдань:

  • Захищають ноги футболіста, пом'якшуючи силу ударів;
  • Є додатковим фіксуючим елементом для утримання щитка на нозі футболіста (це особливо важливо для ситуацій, коли з яких-небудь причин кріплення захисного щитка ослабло).

Вибираючи гетри, особливу увагу потрібно приділяти їх довжині. Слід вибирати такі гетри, які будуть максимально прикривати щитки (оптимальний варіант - гетри кілька виходять за висотою за межі захисних щитків).

На закінчення варто відзначити, що футболістам не варто зволікати з покупкою виробів для захисту ніг, оскільки для футболу травми - явище досить поширене, а хороші щитки і гетри гарантовано допоможуть уникнути більшості з них.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ