Головна : Новини

Що таке термотрансферний папір?

, 21:34
0 558

термотрансферний папірТермопринт або термоаплікація - спосіб нанесення зображень за допомогою термотрансферного паперу на матеріали, що витримують високотемпературне вплив і підвищений тиск. Передбачається обробка основи при +120-190 0 С. На неї впливають протягом 5-30 секунд побутовим праскою (в домашніх умовах) або термопрессом.

Термотрансферний друк (з англ. Heat transfer - «накатка») має на увазі два варіанти роботи - на полімерній основі і плівці. Перший спосіб зручніше: завдяки пухкої поверхні чорнило вбирає в себе не розтікаючись. Декоративний шар залишається чітким, яскравим, з рівними краями.

Термотрансферная папір - проміжний інструмент термопереносу зображень на тканини, керамічні, шкіряні і інші поверхні (до речі, придбати його можна на сайті https://www.dstrade.com.ua/). Принтер друкує обраний декоративний елемент, після чого він переноситься на кінцевий виріб. Впливаючи температурою і тиском, обладнання закріплює малюнок на базі. Чорнило випаровуються, коли матеріал контактує з оброблюваної поверхнею. Зображення переходить на основу і міцно фіксується.

Готові вироби можна прати при 30-40  С, малюнки підлягає залишаються яскравими. У зображень, які переносяться на ТБ, специфічний дизайн (білі поля), що пов'язано з технологічними вимогами.

Технологія і матеріали

Термотрансферний друк - технологія, в якій оперують спеціалізованими стрічками, що нагріваються в місцях зіткнення з основою. Її базові характеристики - температура, час витримки, рівень тиску. Дотримання технологічних параметрів - гарантія якості отриманого зображення.

Матеріали, використовувані в термопрінте, класифікують за:

 • ступеня еластичності: для розтягується основи використовують еластичні принти, в'язаний трикотаж сумісний з твердими проміжними елементами підвищеної міцності;
 • техніці виготовлення: шовкографія, плотерна вирізка, цифрова принтерна друк;
 • числу кольорів: один або кілька одночасно;
 • призначенням: цифрові трансфери використовують для виробництва одиничних виробів, промислові - в поточному виробництві одягу, сувенірів, шкіргалантереї.

Передові сублімаційні трансфери сумісні з кольоровими, синтетичними тканинами, лазерні та струменеві - з бавовняним текстилем, твердими поверхнями.

Переваги термотрансферной паперу

Паперові витратні матеріали для термотрансферного друку, виготовлені з прогресивних полімерів, застосовують в лазерної, струменевої, сублімації. Трансферний шар припаюють до основи - процес оперативний, дешевий, не потрібно громіздкого і дорогого устаткування.

Переваги матеріалу:

 1. не потрібен ріжучий плоттер;
 2. висока ступінь деталізації - обробка відрізняється тонкими лініями, можливий друк елементів, які не можна нанести на тканину іншим способом;
 3. сумісність з льоном, полотном, мішковиною, рогожкою, сітчастим текстилем - інші способи «не беруть» фактурний текстиль;
 4. гудзики, замки-блискавки, який виступає декор не перешкода;
 5. декоративний шар чіткий, з фотографічною якістю, колірна палітра відтворюється зі 100 % -й точністю;
 6. дизайн можна коригувати, поєднуючи кілька зображень або змінюючи місце розташування малюнків;
 7. час нанесення зображень - 5-30 секунд, чекати сушки або затвердіння не потрібно;
 8. можна друкувати в умовах швейного виробництва - потрібен лише термопрес.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ