Головна : Новини

Традиції Різдва: Що потрібно знати?

, 18:54
0 1796

Різдво ХристовеРіздво Христове - це головне і велике християнське свято, яке людство відзначає з року в рік, більше 20 століть поспіль. В цілому світі немає такого свята, якому було б притаманно так багато прикмет і обрядів, як Різдво. Готуючись до такої події, люди прикрашають будинки різноманітними святковими прикрасами, що створюють святкову атмосферу. Про те які прикраси краще купувати на це свято, читайте у статті за цим посиланням: ecostore.com.ua/a352833-traditsii-rozhdestva-prazdnichnye.html.

Історія його появи, пов'язана з народженням на Землі немовляти, посланого на землю Богом, для порятунку людства від гріхів. Хіба це не диво? Цілий рік всі з нетерпінням чекають день навечір'я Різдва Христового, зі званим святвечором, який закінчується такою значущою і важливою для кожного з нас святою ніччю (24 грудня / 6 січня).

За традицією після того як зійде перша зірка на небосхилі (на згадку про чудову Віфлеємську зірку, що сповістила весь світ про народження «Сина Божого») закінчується строгий різдвяний піст. Давайте ж розглянемо основні традиції Різдва, а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину ecostore.com.ua в якому можна придбати різдвяні фігурки та новорічні статуетки для створення святкової атмосфери.

Традиції Різдва

Основними традиціями Різдва є:

  1. Взимку, коли світ наче застиг і міцно спить вся природа, а замість строкатих літніх фарб панує тільки білий колір, який символізує духовну чистоту, і чорний - символ гріха, всі мимоволі замислюються про головні питання в житті. Адже з давніх часів і по цей день, ми віримо, що коли годинник проб'є північ, розкриються небеса, і сили небесні допоможуть виконати все загадане.
  2. Різдво Христове дає всім людям духовне начало, очікування чогось чудесного та незвичайного. Ось тому це свято домашнє, урочисте та спокійне. В давнину, коли в цю ніч народився зовсім маленький Ісус Христос, всім заборонялося шуміти, щоб не потривожити немовля. За столом необхідно збиратися тільки рідним і близьким людям. Традиційний святковий колір цього торжества білий. І скатертини, і серветки і фіранки, і столовий посуд - все підбирається білосніжних відтінків.
  3. Цілий день жінки готували святкові страви, а чоловіки до Святвечора готували сам стіл. Приносили стебла соломи, які укладали під скатертину. Це символізувало народження сина Божого на сіні. За традицією, на стіл ставлять 12 страв, основна з яких – це різдвяна кутя. У слов'ян на святковому столі обов'язково повинні були бути свіжоспечений хліб і особливі пиріжки, в які, поміщали стільки монеток, скільки було за столом присутніх. За повір'ям, хто знаходив монетку – тому щастило цілий рік.
  4. Традиційні атрибути Різдва – це прикрашена ялинка, на верхівку якої прикріпляють зірку, різдвяні листівки, декоративні свічки, різдвяний вінок. Дійшла до наших днів й різдвяна традиція, дзвеніти в дзвіночки під час пісні, вітаючи прихід Христа.
  5. Ще однією з традицій, яка популярна і зараз, являються колядки та різдвяний спів. За традицією колядували тільки хлопці та чоловіки. Колядували по-різному: одні - на Святвечір, інші - в день Різдва. Головне, заради чого вони це робили – щоб усім повідомити про народження Сина Божого - Ісуса Христа.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ