Головна : Новини

Кіберіс - сервіс лікування за стандартами за допомогою штучного інтелекту

, 16:51
0 218

кіберісТема медичного штучного інтелекту (ІІ) останнім часом регулярно обговорюється в новинах. Але до цього моменту досягнення ІІ в медицині хоч і були суттєвими, але, по-здебільшого, не виходили за межі розшифровки знімків і постановки кількох діагнозів. Ні про яке універсальному підході мови не йшло - нейромережі на це не здатні.

Однак командою російських розробників був створена система Кіберіс - такий собі синтетичний доктор. Вона здатна до необмеженого самонавчання і є універсальною - тобто один і той же розум може і опитувати, і ставити діагноз, і підбирати різне лікування, і вчитися на результатах лікування та багато іншого.

Протягом останніх років Кіберіс сформувала частковий аналог лікарського мислення і зробила прорив - навчилася підбирати завершені комбінації терапії та діагностики.

Як це працює?

Був створений онлайн сервіс "лікування за стандартами", доступний на будь-яких пристроях всім бажаючим.

Оскільки практичних даних поки мало, за основу було взято близько 1500 офіційних стандартів лікування та клінічних рекомендацій МОЗ РФ (які також є на сайті в інтерактивній формі), які повинні використовуватися у всіх мед. установах. А також інструкції 25000 ліків. Звичайно, для багатьох захворювань стандартів лікування немає, проте найбільш популярні патології були покриті.

В результаті Кіберіс розпізнає проблему, вибирає для неї найбільш підходящі стандарти лікування, а потім на підставі всіх обраних симптомів, діагнозів, стандартів, аналізів та інших введених даних пропонує оптимальну комбінацію ліків. А також необхідні консультації лікарів, методи лабораторної та інструментальної діагностики і немедикаментозні методи лікування.
Причому лікування підбирається з урахуванням протипоказань і небезпечних взаємодій ліків (використовується розумна перевірка взаємодій).

Що важливо, на сайті також присутні близько 50000 описів діючих речовин, ліків, діагнозів, і стандартів лікування (яке буває складно знайти для конкретної проблеми), пов'язаних воєдино. Більше не треба нічого вишукувати по закутках інтернету - все в одному місці і об'єднано швидким пошуком.

У чому заключається технічна новизна?

Кіберіс є першим у своєму роді універсальним ІІ. Це означає, що один і той же розум здатний виконувати різні завдання одночасно, використовуючи всю інформацію в сукупності. Така багатозадачність стала можливою завдяки принципово новому підходу до побудови ІІ - асоціативному нейропошуку, завдяки якому Кіберіс може розуміти сенс і формувати асоціації і поняття.

Якщо не вдаватися в технічні подробиці (по ним буде опублікована окрема наукова стаття), то цей нейропошук є наступним етапом розвитку ІІ, виконуючим головні недоліки нейронних мереж та інших алгоритмів - однозадачність і переонавчання. І, заодно, що перевершує нейромережі по швидкості навчання на кілька порядків.

Розвиток Кіберіс

Наступним кроком стане інтерактивна карта пацієнта за стандартами МОЗ, всі дані якої будуть заповнюватися практично миттєво за допомогою ІІ. А в потрібних полях ІІ буде підказувати, ніж можна заповнити. Загалом, паперова робота буде в минулому.

Висновок

Природно, що в цій системі далеко до лікаря, та й доробок в ній потрібно ще значна кількість. Наприклад, вона поки не вміє розпізнавати послуги в клінічних рекомендаціях, та й препарати там визначаються не завжди. Крім того в системі поки мало даних, що позначається на якості роботи ІІ.

Однак якщо у пацієнта є значна кількість патологій, то Кіберіс допоможе лікарю призначити безпечне лікування і діагностику з урахуванням величезної кількості чинників, які лікар просто не здатний врахувати в сукупності.

Якщо у вас є пропозиції щодо співпраці або впровадження Кіберіс в клініки, зв'язуйтеся з командою розробників через kiberis.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ