здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Коли дитині точно потрібен логопед?

Грудень 20 2018

логопедЯк кажуть, простіше попередити хворобу, ніж її лікувати. Так само і в логопедії. Ми б порадили відвідувати логопеда «профілактично» з 3 років.

Логопедична діагностика полягає не тільки в перевірці правильності звуків дитини, але і багатьох інших корисних речей, якщо це, звичайно, грамотний логопед (до речі, на Оболоні логопед для дорослих і дітей доступний клініці "Smart Medical Center").

Наприклад, логопед перевіряє увагу дитини, як зорове, так і слухове, його уявлення про навколишній світ, фізичний стан мовного апарату, наскільки розвинений інтелект дитини і чи відповідає він віку малюка, наскільки багата його мова (тут не тільки кількість слів, але здатність утворювати слова за допомогою суфіксів, приставок і т. д., правильно змінювати слова - рід, число, відмінок), наскільки дитина розуміє звернену до неї мову, чи вміє він складати розповіді по картинках. І це лише загальна структура діагностики.

Але хто ж просто так піде до лікаря, а в нашому випадку до логопеда? Багато або тягнуть до останнього, або переживають за кожну дрібницю. Як не впадати в крайнощі? Ось Вам підказка, яка допоможе визначити, що у Вашому випадку допомога фахівця вже точно необхідна:

  • Дитина не говорить в 3 роки. Поняття самої мови у всіх різний. Для кого-то «не говорить» означає не вимовляє якісь звуки, для інших - каже на «своєму», для третіх - мовчить. Ось «мовчить» - це той випадок, коли до логопеда потрібно звернутися, не роздумуючи. Важливо виявити причину цього мовчання. При цьому пам'ятайте, що за промовою розвивається мислення.
  • Каже на своєму в 3 роки. Найчастіше дитина розмовляє на «своєму» мовою довго, якщо його в сім'ї розуміють. Багато хто знає, як часто діти, які погано розмовляють, пішовши в садок за короткі терміни, вчаться говорити чітко і ясно. Там немає дорослих, які будуть вгадувати їх слова і бажання, там такі ж діти, і вони безцеремонні. Або кажеш чітко, або граєш сам і без іграшок. Хоча є і винятки. Але в усьому краще дотримуватися золотої середини, не доводити дитини до істерики, якщо у нього ніяк не виходить сказати потрібне слово. Якщо малюкові важко, дайте йому варіанти відповідей ( «Тобі потрібна велика чи маленька машинка?»), Задавайте питання, на які не можна відповісти «так чи ні», тим самим Ви будете стимулювати його мова.
  • Дитина плутає дзвінкі і глухі (м'які і тверді). Якщо дитина в 3-4 роки стійко замінює «п» на «б» і навпаки (в-ф, г-к, д-т) у всіх словах - зверніться до логопеда. Але якщо дитина робить це періодично, він вбудовує нові звуки в свою промову, і це процес складний, для нього потрібен час. Тут можна тільки підтримати дитину, хвалити, коли вийшло правильно, не перекручувати, не сміятися і не повторювати за ним неправильно. Така ж історія, коли в 4-5 років з'являється «ш» і «ж». Дітки дивно вміють самі себе навчати. Була у мене дівчинка, ми домовилися з її батьками на тижні про першому занятті, так як у неї не було «ш» і «ж». Поки я йшла, малятко сама заговорила! Нам залишилося лише закріпити засвоєний матеріал, я навчила її вправам і залишила на два місяці закріплювати, так як для наступного звуку було рано. Як я і передбачала, «р» вона теж сама навчилася говорити.
  • Дитина гаркавить, шепелявить або гугнявить. Це ті випадки, коли без логопеда не обійтися. У дитини вже закріпилася неправильна модель звуку, вона йому зручна і переходити на більш складний сам він не захоче і навряд чи зможе. Знаю, в інтернеті повно відео і статей, як самостійно поставити «р», але це здається простим, коли вже не один раз це робив. Є багато нюансів, які важливо враховувати. Якщо Ви спробували, і нічого не вийшло, зверніться до логопеда. Негативний досвід закріплюється у дитини блискавично. Це може ускладнити і подовжити роботу логопеда.
  • Якщо у Вашій родині або близькому оточенні є людина, яка гаркавить, шепелявить або гугнявить, уважно стежте за висловлюваннями Вашої дитини. Він може перейняти цю звичку.
  • Якщо дитина говорив добре і різко став здавати назад в мовному розвитку. Без питань потрібно йти до логопеда і невролога. Тут можуть бути серйозні порушення, особливо якщо цьому передувала якась травма.
← Підшивання від алкоголізму... Чому потрібно регулярно... 
Переглядів: 134
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен