Головна : Новини

Коли дитині точно потрібен логопед?

, 23:08
0 535

логопедЯк кажуть, простіше попередити хворобу, ніж її лікувати. Так само і в логопедії. Ми б порадили відвідувати логопеда «профілактично» з 3 років.

Логопедична діагностика полягає не тільки в перевірці правильності звуків дитини, але і багатьох інших корисних речей, якщо це, звичайно, грамотний логопед (до речі, на Оболоні логопед для дорослих і дітей доступний клініці "Smart Medical Center").

Наприклад, логопед перевіряє увагу дитини, як зорове, так і слухове, його уявлення про навколишній світ, фізичний стан мовного апарату, наскільки розвинений інтелект дитини і чи відповідає він віку малюка, наскільки багата його мова (тут не тільки кількість слів, але здатність утворювати слова за допомогою суфіксів, приставок і т. д., правильно змінювати слова - рід, число, відмінок), наскільки дитина розуміє звернену до неї мову, чи вміє він складати розповіді по картинках. І це лише загальна структура діагностики.

Але хто ж просто так піде до лікаря, а в нашому випадку до логопеда? Багато або тягнуть до останнього, або переживають за кожну дрібницю. Як не впадати в крайнощі? Ось Вам підказка, яка допоможе визначити, що у Вашому випадку допомога фахівця вже точно необхідна:

  • Дитина не говорить в 3 роки. Поняття самої мови у всіх різний. Для кого-то «не говорить» означає не вимовляє якісь звуки, для інших - каже на «своєму», для третіх - мовчить. Ось «мовчить» - це той випадок, коли до логопеда потрібно звернутися, не роздумуючи. Важливо виявити причину цього мовчання. При цьому пам'ятайте, що за промовою розвивається мислення.
  • Каже на своєму в 3 роки. Найчастіше дитина розмовляє на «своєму» мовою довго, якщо його в сім'ї розуміють. Багато хто знає, як часто діти, які погано розмовляють, пішовши в садок за короткі терміни, вчаться говорити чітко і ясно. Там немає дорослих, які будуть вгадувати їх слова і бажання, там такі ж діти, і вони безцеремонні. Або кажеш чітко, або граєш сам і без іграшок. Хоча є і винятки. Але в усьому краще дотримуватися золотої середини, не доводити дитини до істерики, якщо у нього ніяк не виходить сказати потрібне слово. Якщо малюкові важко, дайте йому варіанти відповідей ( «Тобі потрібна велика чи маленька машинка?»), Задавайте питання, на які не можна відповісти «так чи ні», тим самим Ви будете стимулювати його мова.
  • Дитина плутає дзвінкі і глухі (м'які і тверді). Якщо дитина в 3-4 роки стійко замінює «п» на «б» і навпаки (в-ф, г-к, д-т) у всіх словах - зверніться до логопеда. Але якщо дитина робить це періодично, він вбудовує нові звуки в свою промову, і це процес складний, для нього потрібен час. Тут можна тільки підтримати дитину, хвалити, коли вийшло правильно, не перекручувати, не сміятися і не повторювати за ним неправильно. Така ж історія, коли в 4-5 років з'являється «ш» і «ж». Дітки дивно вміють самі себе навчати. Була у мене дівчинка, ми домовилися з її батьками на тижні про першому занятті, так як у неї не було «ш» і «ж». Поки я йшла, малятко сама заговорила! Нам залишилося лише закріпити засвоєний матеріал, я навчила її вправам і залишила на два місяці закріплювати, так як для наступного звуку було рано. Як я і передбачала, «р» вона теж сама навчилася говорити.
  • Дитина гаркавить, шепелявить або гугнявить. Це ті випадки, коли без логопеда не обійтися. У дитини вже закріпилася неправильна модель звуку, вона йому зручна і переходити на більш складний сам він не захоче і навряд чи зможе. Знаю, в інтернеті повно відео і статей, як самостійно поставити «р», але це здається простим, коли вже не один раз це робив. Є багато нюансів, які важливо враховувати. Якщо Ви спробували, і нічого не вийшло, зверніться до логопеда. Негативний досвід закріплюється у дитини блискавично. Це може ускладнити і подовжити роботу логопеда.
  • Якщо у Вашій родині або близькому оточенні є людина, яка гаркавить, шепелявить або гугнявить, уважно стежте за висловлюваннями Вашої дитини. Він може перейняти цю звичку.
  • Якщо дитина говорив добре і різко став здавати назад в мовному розвитку. Без питань потрібно йти до логопеда і невролога. Тут можуть бути серйозні порушення, особливо якщо цьому передувала якась травма.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ