Головна : Новини

Чи можна паритися в лазні при кашлі - думка фахівців

, 22:56
0 608

баня при застуді

Чи можна паритися в лазні при кашлі, яка виникла через застуду? Це питання часто задають шанувальники корисної процедури. Лікарі відповідають: можна, але дотримуючись певних правил, більш детально про які можна прочитати в статті "Баня при кашле".

Правила відвідування лазні при кашлі

По приходу в лазню випивають 1-2 чашки трав'яного чаю, наприклад, з чебрецем. Спочатку розігріваються в теплому душі, лише потім йдуть в парилку.

Процедура ширяння виглядає так:

  • Перший візит. Лягають на нижню полицю, ноги у своєму розпорядженні вище голови. Після виходу обмиваються теплою водою, надівають махровий банний халат, уникаючи переохолодження і протягу.
  • Другий захід. На кам'янку наливають воду і капають ефірні масла (лимонне, евкаліптової, ялицеве), створюючи ефект інгаляції. Полку можна вибрати вище. Тіло в області грудини обробляють віником. Корисні растирающие і нахлёстивающіе руху.
  • Третій візит. Такий же, як і другий, але з меншою інтенсивністю, особливо при втоми, слабкості. Покинувши парну, розтирають тіло жорсткою мочалкою і приймають теплий душ.

Тривалість кожного заходу і перерви між ними - 10 хвилин. Після закінчення процедури надягають махровий халат і приймають склянку чаю з лимоном. Потім потрібно швидше відправитися в ліжко.

Вплив на організм

Під впливом гарячого повітря частішають серцебиття, дихання. Завдяки цьому розкриваються бронхіоли і альвеоли. Це сприяє звільненню дихальних шляхів від слизу, усувається запальний процес, тканини регенеруються. Також зменшується набряклість, розслабляється мускулатура.

Рівень лейкоцитів в крові підвищується мінімум на 15%, що активізує боротьбу організму з шкідливими бактеріями і вірусами, атака на організм яких і викликала появи кашлю.

Протипоказання

Відвідування лазні небезпечно при температурі тіла вище 37 0  C. Процедура заборонена при кашлюку, туберкульозі, онкологічних недугах, інших інфекційних або хронічних захворюваннях, що супроводжуються цим симптомом і вимагають серйозного лікування. Дівчина відпочиває в лазні

Протипоказаннями також є:

  1. важкі патології серцево-судинної системи;
  2. головний біль;
  3. остра стадія хронічних захворювань;
  4. герпетичні висипання;
  5. менструація у жінок.

Дітям дозволяють фізіопроцедури тільки за погодженням з лікуючим лікарем. Кожна людина вирішує сам, чи відвідувати йому баню при кашлі чи ні. Але консультація лікаря не зашкодить, так як можна завдати шкоди організму і погіршити стан.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ