Головна : Новини

Гірудотерапія: що потрібно знати?

, 20:33
0 944

гірудотерапія

Лікування захворювань проводять різноманітними методами - як традиційними, так нетрадиційними. Сьогодні, ми розглянемо такий метод покращення здоров'я, як лікування п'явками (гірудотерапія).

Як давно відома гірудотерапія?

Медична п'явка використовувалася для кровопускання в Європі протягом багатьох століть. Згадки про лікування п'явками можна знайти ще в працях Гіппократа. Навіть на стінах деяких єгипетських гробниць можна зустріти зображення п'явок. Так що судіть самі, наскільки це древній метод лікування. До речі кажучи, на світі дуже багато різних видів п'явок - більше 400. Але в медицині використовують лише один вид - Hirudo medicinalis (медична п'явка), зараз їх спеціально «вирощують» на біофабриках.

Гірудотерапія активно використовувалася до середини XIX століття, в XX столітті про п'явок на час призабули. Це пов'язано з тим, що гірудин, фермент з слини п'явки, навчилися синтезувати штучно. Останні 20 років гірудотерапія знову набирає популярність. Цей метод лікування використовується в різних областях медицини.

При яких захворюваннях гірудотерапія використовується найбільш часто?

П'явки допомагають при лікуванні дуже різних захворювань або їх наслідків, наприклад:

  • хвороби серця, нирок, легенів;
  • грижі міжхребцевих дисків;
  • остеохондроз;
  • артроз;
  • спондилоартроз;
  • деформуючий спондильоз і т. д.

На тлі лікування п'явками, крім основного лікувального ефекту, у пацієнтів:

  1. нормалізується сон;
  2. апетит;
  3. підвищується імунітет;
  4. поліпшується настрій.

Як проходить сеанс гірудотерапії?

Залежно від захворювання, супутньої патології, віку та індивідуальних особливостей пацієнта лікар-гірудотерапевт «встановлює» п'явки на певні точки на тілі пацієнта. Наприклад, спина, шия, руки, ноги та ін. Потім п'явки присмоктуються і починають забирати кров...

Чи відчуває пацієнт біль під час сеансу гірудотерапії?

Неприємні відчуття є, але тільки в момент укусу. Через кілька секунд вони проходять, так як в слині п'явки є знеболювальна речовина. Сеанс гірудотерапії триває від 15 хвилин до 1 години. Кожна п'явка може висмоктати до 10-15 мілілітрів крові. Після проведення процедури всіх п'явок обов'язково утилізують, використовувати їх кілька разів не можна. Новий пацієнт - нові п'явки. На місця укусів накладається стерильна пов'язка.

Коли пацієнт може помітити ефект від гірудотерапії?

Зазвичай курс гірудотерапії складається з 7-10 сеансів, причому на тиждень дозволено не більше 2-3 сеансів. Кількість сеансів, їх тривалість і алгоритм постановки п'явок визначає безпосередньо лікар-гірудотерапевт, виходячи з діагнозу і необхідного лікувального ефекту. Позитивні зміни спостерігаються вже після 2-3 процедур. У гірудотерапії є й протипоказання, наприклад: анемія, погане згортання крові, онкологічні захворювання, виражені алергічні реакції на гірудин, а також вагітність.

Висновки

Гірудотерапія або лікування п'явками - це ефективний метод лікувального впливу, який застосовується в різних областях медицини. Метод повністю безпечний і, як «модно» зараз говорити, абсолютно натуральний.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ