Головна : Новини

Коротка історія ліжка

, 20:43
0 1457

історія ліжка

Ліжко з покон віків було захищеним місцем, центром будинку та притулком. В середні віки будинки погано грілися, тому всі спали разом, зігріваючи тим самим один одного. Далі, ми розглянемо як і на чому спали люди в древні часи. Ну а розповість нам про це співробітник компанії "WoodMan", в якій ви безпосередньо можете купити ліжко з натурального дерева за доступною ціною.

Древні часи

Історія розвитку матрасу та ліжка почалася 10 тисяч років тому з купи листя та гілок, в кращому випадку загорнутих в шкури вбитих тварин. Ці перші примітивно облаштовані лежанки, служили не стільки комфорту сну печерних людей, скільки допомагали, піднявши людини з землі, захиститися від холоду, бруду і небезпечних комах.

Стародавній Єгипет

У ДРЕВНЬОМУ ЄГИПТІ спалося не особливо м'яко: вони були зроблені з необробленого дерева, покритого травою або рослинними волокнами. Був у тих ліжок і вельми цікавий функціональний нюанс: передні ніжки робили вищими, ніж нижні. Таким чином, узголів'я виявлялося вище ніг.

Стародавня Греція

У ДРЕВНІЮ ГРЕЦІЮ від персів перейшла традиція їсти та пити лежачи. Таким чином ліжко у них служило не тільки спальним місцем, а й столом. Вона представляла собою довгасту бронзову раму, прикрашену орнаментами та поставлену на 4 або 6 ніжок. Зверху розташовувалися м'який матрац, вишиті покривала та подушки.

Стародавній Рим

Ложе стародавніх римлян було схоже з грецьким: бронзова основа зі спинкою, багато прикрашена орнаментами, в тому числі головою тварин або птиць. Ложе було застелене дорогими тканинами та хутром. Часто завішувати напівпрозорою тканиною (прообразом балдахіна) для захисту сплячого від комах. Ліжка використовувалася і для сну, і для прийняття їжі, і для ділових переговорів; на ньому ж робили ритуальний винос небіжчика з дому. Ліжко в Стародавньому Римі було предметом розкоші. А тому раби, люди невисоко походження та всі діти задовольнялися стільцями, лавками або килимками.

Європа Доби Відродження

На ліжко, яке раніше представляло собою лише кам'яне узвишшя та оберігало від протягів, починають дивитися як на елемент декору. Майстри-меблевики, чия праця тепер оплачувалася вище, ніж полотна живописців, починають використовувати дорогі породи дерева та інші матеріали, прикрашали вироби інкрустацією, ліпниною або розписом.

У Франції я зустрічала прекрасні витвори мистецтва, інакше ці "версальські" ліжка складно назвати. Йому відводилося важливе місце в житловому інтер'єрі французького ренесансу; воно робилося як архітектурна споруда, оформлялося колонами, балдахіном і різьбою. Окрім того, ліжка були цінними військовими трофеями.

Русь

А що було на РусіІ? Ліжко в більш-менш сучасному його розумінні популяризував Петро Перший. Але це стосувалося знаті та дворянства. А селяни, як і раніше спали на полу (високо піднятих над підлогою дерев'яних полицях) або печах. Друге було приємніше, оскільки піч всю ніч зберігала тепло та гріла сплячих. Але там вкладалися, як правило, маленькі діти та люди похилого віку.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ