Головна : Новини

Макіяж: історія появи

, 11:06
0 2144

Макіяж

Макіяж — звичне для більшості поколінь людей явище. Але яка його історія, в яких культурах, в яку епоху він з'явився і для чого? Давайте розбиратися, а допоможе нам в цьому головний редактор порталу https://bhub.com.ua/, на якому можна прочитати останні тренди світу краси ти стилю.

З глибини століть

Ймовірно, історія макіяжу почалася у зв'язку з проведенням магічних ритуалів. Візерунки та малюнки наносилися шаманами на обличчя та інші частини тіла людей для захисту від злих сил, перед війною, для залучення допомоги з потойбічного світу, а також для залякування супротивника. Шамани для проведення обрядів також покривали себе особливими візерунками, а єгипетські фараони підводили очі, щоб захиститися від злих духів, здатних проникнути в людську душу через органи зору. Завдяки деяким племенам Африки, Південної Америки та інших континентів, які продовжують вести традиційний спосіб життя, ми можемо спостерігати це багатотисячолітньої ритуальне явище. З іншого боку, Старий Завіт забороняє наносити на себе письмена (татуювання), як це роблять язичники.

Мабуть, вважати батьківщиною косметики (від грец. Kosmetike, що означає «мистецтво прикраси») можна Стародавній Схід. Фарбувалися як чоловіки, так і жінки, причому уявлення про те, як прикрашати обличчя і тіло у різних народів було специфічним. Вельми активно дбали про зовнішність єгиптянки: вугілля — замість олівця для брів, кров чорних биків — як темної фарби для волосся (цим не цуралася і сама Клеопатра, щоб приховати сивину), лак для нігтів, помада, засоби для відбілювання зубів з мінералів з рослинами, товченими кістками та зубами тварин і т. п. Макіяж використовували та в медичних цілях: єгиптяни вважали, що, підбиваючи очі, вони запобігають загноєння очей і запалення повік від суховіїв і жаркого сліпучого сонця. Збірник подібних косметичних засобів склала згадана вище Клеопатра, в ньому містилися рецепти й куди менш приємні для сучасної дівчини. Чого тільки варті ванни з молока ослиці або подрібнений послід крокодила, змішаний з білилами, — аби шкіра залишалася ніжною і білястої.

Стародавні греки приписували винахід косметичних засобів богині Афродіті. Однак яскравий макіяж був долею виключно гетер — публічних жінок. І таке ставлення до яскравого макіяжу повторювалося в історії не раз. Ксенофонт Афінський писав, що застосування фарб для особи на кшталт шахрайства, адже це вводить в оману щодо справжнього вигляду жінки.

Знатні стародавні римлянки серед інших косметичних примх намагалися всіма засобами зберегти білизну шкіри, адже засмага могла бути тільки у того, хто багато працює під сонцем: у раба або простолюдина. «Візажисти» були та в Стародавньому Римі, називалися вони косметами та знаходилися в положенні рабів. Космети покривали обличчя своїх багатих господинь свинцевими білилами, прищі й бородавки ховали під мушками. Правда, про властивості свинцю осідати в організмі, накопичуватися і повільно отруювати його в ті часи не знали.

Середні століття і Новий час

Коли в Європі настала епоха Середньовіччя, косметика перестала вітатися, адже все, що від плоті та заради плоті, - «від диявола». Але для світського життя вищих станів це мало значення. При досить низькому рівні гігієни модники й модниці купували в Італії помади, пахощі, засоби для гриму та інше. До речі, в різні періоди Середньовіччя європейські панянки могли то збільшувати висоту чола, зістригаючи волосся на кілька сантиметрів до верхівки, то, навпаки, приховувати лоб. Блідий відтінок обличчя показував приналежність до вищого суспільства, а іспанські повії спеціально фарбували особи в рожевий колір, щоб підкреслити свою відмінність від блідолицього вищого стану. Згодом мистецтвом макіяжу опанувала Франція. У XVIII столітті еталоном жіночої краси там служила настільки тонка шкіра, через яку б просвічували жилки. Досягти необхідного ефекту дозволяли білила, поверх яких малювалися ці самі жилки.

На Русі традиційними косметичними засобами були борошно і крейда — як білил, буряк — в якості рум'ян, малина і вишня — як помади, вугілля і сажа — в якості підводки. Обличчя вмивалися водою з кислими ягодами, наприклад калиною або журавлиною. Звичайно, кошти могли відрізнятися в залежності від статусу і багатства жінки, а також в залежності від історичного етапу, обумовленого проникненням іншої культури та моди. Так, в XIX столітті в Росію прийшла мода на все французьке, і вже в 1843 році московська фабрика Альфонса Ралле початку промисловий випуск косметики.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


ВВЕРХ