Головна : Новини

Як вибрати моторне масло?

, 08:32
0 2421
моторне масло

Моторне масло — це один з найважливіших «розхідників» в автомобілі. Економити на ньому не можна ні в якому разі, але як вибрати відповідне по параметрах і прийнятне за ціною масло серед різноманіття, представленого на прилавках автомагазинів — це гарне запитання. Спробуємо дати на нього відповідь. Ну а допоможе нам в цьому співробітник інтернет-магазину https://e-zipavto.com/catalog/masla/motornye-masla, в якому безпосередньо можна придбати якісні моторні масла в Україні.

Регулярна заміна масла у двигуні — запорука його довгої служби, тому до питання вибору цієї рідини потрібно підходити відповідально, щоб уникнути безлічі проблем, пов'язаних з дорогим ремонтом мотора. Ті автовласники, хто проводить техобслуговування в офіційного дилера, довіряються йому і в виборі масла. Але як бути тим, хто обслуговує машину сам або в неофіційному сервісі? Асортимент моторних масел в магазинах величезний, і часто дуже важко визначитися.

Поради щодо вибору моторного масла

В першу чергу потрібно дізнатися, яке масло рекомендовано виробником саме для вашого автомобіля. Мова не йде про моделі машини в цілому — для кожного двигуна в лінійці виробника призначене своє масло. Його параметри можна відшукати в керівництві по експлуатації автомобіля. Якщо керівництва немає — потрібну інформацію можна знайти на сайті автовиробника або зробити запит представнику марки. Деякі виробники масел істотно полегшують це завдання, пропонуючи зручний сервіс підбору масла для конкретної модифікації автомобіля на своєму офіційному сайті. Сервіс підбору є і на сайтах компаній-продавців моторних масел.

Отже, необхідні дані отримані, але що вони означають — незрозуміло. Тут починається найскладніше — розшифровка на перший погляд загадкових цифр і букв на каністрах.

Масла діляться на 3 типи:

  • мінеральні;
  • синтетичні;
  • частково синтетичні (так звана напівсинтетика).

Експлуатаційні властивості «синтетики» кращі, і вони практично не змінюються в міру збільшення пробігу, але коштує вона дорожче. «Мінералка» підкуповує доступною ціною, однак міняти таке масло потрібно частіше, ніж синтетичне. Синтетичне моторне масло за своїми експлуатаційними характеристиками перевершує мінеральне і напівсинтетичне. З ним двигун працює ефективніше і споживає менше палива

Синтетичне масло завдяки своїм фізико-хімічними характеристиками робить істотний вплив на витрату палива. Через високу плинність і фрикційних властивостей, що перевершують характеристики стандартного масла, істотно скорочуються втрати на тертя у двигуні. Це означає, що більше енергії, звільненої в процесі згоряння, буде передано безпосередньо на колеса. В результаті педаль газу стає більш чуйною при меншому споживанні палива. При використанні таких масел сили рідинного тертя у двигуні та трансмісії при низьких температурах менше в порівнянні з маслами з високою в'язкістю. Це забезпечує поліпшення пускових властивостей двигуна, економію палива і зниження викиду шкідливих речовин при роботі автомобіля в режимі холодного циклу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ