Головна : Новини

Втома - наш ворог чи друг

, 01:00
0 736

Коли тонус людини послаблюється, відчувається брак енергії, настає стомлення. Настає воно після тривалої фізичної, інтелектуальної роботи, або ж після емоційно-психологічного напруження.

Основними характеристиками втоми є сонливість, м'язова слабкість, відсутність працездатності, апетиту, небажання що-небудь робити, хочеться багато лежати, пригнічений настрій.Результатом стомлення може стати перевтома, при якому виникають сильні, безсоння, депресія, занепад сил. &Nbsp;

По першому враженню, стомлення можна прирівняти до, в деякій мірі, захворювання, а значити це явище згубний і шкідливе . Але не все так погано, як ми собі уявляємо. Давайте ж розберемося, що таке добре,а що таке погано.

У ті моменти, коли робочий вже не в силах виконувати свою роботу, коли спортсмен не може досягти успіху несила, звичайно ж, стомлення класифікується як шкідливе і непотрібне, як недруг.

Ми описали, що стомлення, безперечно, має негативний вплив на організм, що є погано. Але існує й другая сторона медалі, яка свідчить про те, що та ж втома має і позитивний характер впливу на наш організм, вона приносить і користь.

Отже, стомлення, як з'ясувалося, грає захисну роль, воно охороняє важливі органи від зайвої розтрати енергії, виснаження. Швидку стомлюваність вищої нервової системи можна порівняти з передіохоронна клапаном. Тоді відбувається гальмування діяльності організму, що призводить до дискоординації, неузгодженості робочих функцій, тобто порушується звичайний стан людини.

Ще один аргумент на користь стомлення, воно є передумовою підвищення працездатності в ході занять, тренувань, процесів праці . Це явище називается принципом суперкомпенсації, або ж сверхвосстановления.

В результаті великих витрат енергії відновлення відбувається з надлишком. Тому ресурси в якийсь момент переходять вихідний рівень. Перевантаження, тоесть втома, здійснює суперкомпенсацію, відновлює втрачені сили. Але це говориться не про занадто великих перегрузке.

Можна зробити висновок, що стомлення є своєрідною охоронною, захисною реакцією, яка сприяє подальшому зростанню працездатності. Головне, не доводити організм до виснаження, адже, що занадто — не є добре.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ