Головна : Новини

Консультація дитячого невролога

, 07:53
0 1860
дитячий невролог

Дитячий невролог займається лікуванням хвороб нервової системи та вирішує проблеми з пам'яттю, захворюваннями периферичної та центральної нервової системи, порушеннями стану м'язів у дітей, а також з головними болями та болями в суглобах. До речі, в Алмати проконсультуватися у даного спеціаліста можна в клініці ЮНОНА: https://unona.kz/nevrologiya-detskaya.

Спостереження під керівництвом дитячого невропатолога є необхідним з перших днів народження малюка. У віці 1 місяця необхідно пройти огляд з метою контролю розвитку нервової системи у дитини. Ще в ранньому віці малюка більшість захворювань можна вилікувати завдяки ефективному лікуванню, дуже важливо вчасно виявити такі недуги.

Перші 3 роки життя дитини є найважливішими для спостереження і корекції захворювань нервової системи. У цей період дитячий невропатолог може мінімізувати багато проблем, які пов'язані з опорно-руховою системою та психічного розвитку, а також допомогти уникнути появи больових синдромів. Всі батьки хочуть бачити свою дитину здоровою. І саме тому, їх основне завдання — проявити пильну увагу до процесу розвитку малюка з найперших днів.

Що потрібно знати про огляд у невролога?

Невропатолог (невролог) - лікар, який допоможе об'єктивно оцінити стан нервової системи дитини, вчасно помітить патології, призначить діагностичні заходи та проведе лікування. Неврологічний огляд протягом першого року життя рекомендується проходити у віці 1, 3, 6 і 12 місяців. Після 1 року огляд проводиться щорічно. Обов'язково пройдіть неврологічний огляд в зазначений термін!

Саме в перші місяці та роки життя активно розвиваються структури головного мозку та удосконалюються психоневрологічні функції. Якщо невролог знайде у Вашої дитини будь-які відхилення, то саме в цей період лікування буде мати максимальну ефективність. Не пропустіть час — вичікувальна позиція тут просто недопустима!

Записавшись на консультацію до дитячого невропатолога, ви дізнаєтеся про методи лікування, спеціальний дитячий масаж, а також комплекс гімнастичних вправ, які дозволять зміцнити дії медикаментів.

На перших оглядах дитячий невропатолог збере всі необхідні дані, дізнається про перенесені захворювання, вислухає скарги. При необхідності дитячим лікарем може бути призначене дослідження на сучасному обладнанні для більш точного виявлення проблеми, наприклад:

 1. нейросонографія (УЗД мозку дитини);
 2. ультразвукова доплерографія судин голови та шиї;
 3. дослідження очного дна.

Для батьків дошкільнят та школярів тривожними симптомами є:

 • підвищена дратівливість;
 • виражена нетовариськість;
 • погана успішність в школі;
 • неуважність;
 • яскраво виражені судоми при підвищеній температурі тіла.

Крім регулярних профілактичних оглядів, потрібно обов'язково отримати консультацію невролога в разі:

якщо у немовля:

 1. неспокійний, важко засинає;
 2. при плачі й в збудженому стані помітне тремтіння підборіддя;
 3. при опорі на «навшпиньки» або стопу підтискає пальчики;
 4. при підвищеній температурі помітні посмикування тіла (судоми);
 5. часто відригує;
 6. помітне набухання тім'ячка.

якщо школяр:

 • скаржиться на головний біль;
 • підвищену стомлюваність;
 • порушення сну;
 • має знижену успішність.

Висновки

На консультації дитячого невролога після постановки діагнозу, лікар-фахівець призначить необхідний курс лікування і буде відстежувати динаміку стану при наступних візитах. Не рекомендується затягувати зі зверненням за консультацією до дитячого невропатолога в разі, якщо у немовляти відзначаються вищевказані симптоми. Не чекайте, поки проблема вирішиться сама. Тільки досвідчений невропатолог здатний адекватно оцінити наявні порушення та призначити відповідне лікування.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ