Головна : Новини

Токсикоманія: що потрібно знати?

, 16:27
0 1266
токсикомани

Що таке токсикоманія? Це залежність організму від різних високотоксичних, легко випаровуються речовин, досить швидко викликають звикання. Існує думка, що токсикоманія торкнулася така велика кількість людей тому, що токсичні речовини для використання можна купити практично скрізь, де завгодно. Як і будь-якому токсикоману легко купувати потрібне для свого захоплення повсюдно і завжди і без всяких проблем з боку закону. Далі, ми більш детально розглянемо що собою являє токсикоманія, які її симптоми та методи лікування. Ну а розповість нам про це співробітник медичного центру "МАА": http://narkoclinic.kz, в якому безпосередньо займаються лікуванням токсикоманії в Алмати.

Токсикоманія: що це таке?

Спочатку токсикоманія з'являтися в кінці XIX століття (існують дані про отруєння різноманітними хімічними речовинами вже в той період), але таке вживання токсичних препаратів в основному закінчувалося смертю, не так, як у випадках, коли наркозалежні вживали опіум. Токсикоманію офіційно визнали хворобою тільки вже в середині XX століття, коли основні її симптоми були досить широко поширені та позначені. Хоч як це прикро, батьківщиною токсикоманії вважаються країни колишнього СНД, де і зараз є дуже багато токсикоманів через майже повну відсутність контролю та дієвої політики.

Виявити токсикомана за візуальними ознаками досить легко. Симптоматика вживання токсикологічних препаратів може стати помітною неозброєним оком в будь-який момент, але залежить вона від стадії залежності та інтенсивності отруєння токсинами в даному випадку. У токсикомана-початківця після пари нюхів починає кружляти голова, стає нерівною хода, ноги заплітаються, мова перестає бути виразною, а іноді досить складно визначити, що саме людина говорить. Вона просто не тримається на ногах. У токсикоманів, як правило, солодкий присмак у роті, слабкість, а також сильне бажання випити води. Під час «приходу» (так називають ефект від вдихання токсичних речовин) реакція у людини стає явно сповільненою, тіло легким і невагомим, а все навколо радує.

Ефект вдихання токсичних речовин можна розділити на 3 стадії:

  • Перша стадія - 1-3 вдихи. В основному, це не призводять ні до чого, крім захисної реакції: важчає і паморочиться голова починається нудота, і на цьому все часто буває і закінчується, тому що більше вже вдихати стає неможливо. Проникнення в речовини мозок тільки починається.
  • Друга стадія - 4-6 вдихів (її ще називають «золота середина»). Настрій змінюється в кращу сторону, спостерігається легке запаморочення, однак навколишній світ виглядає яскравішим, настає ейфорійний стан, щастя, задоволення всім, що оточує. В голові прояснюється, думка працює швидше. Речовина вже проникла в мозок, але в такій невеликій кількості, що свідомість ще не виходить з-під контролю.
  • Третя стадія - 6-8 вдихів. Токсикоман майже втрачає контроль над власним тілом і зв'язок з реальністю, закривши очі, він бачить галюцинації. Реальний світ у свідомості токсикомана при цьому дуже сильно спотворюється.

Основні ознаки токсикоманії та її діагностика

У більшості випадків, у токсикоманів крім фізичного здоров'я, істотно підірване ще й психічне. Спостерігаються напади та агресія, що перемежовуються періодами меланхолії. Є синці під очима, а склери очних яблук постійно червонуваті, навіть якщо токсикоман не під кайфом.

Під впливом токсинів мозок деградує, тобто фізично зменшується кількість мозкових клітин. Є і візуальні зміни:

  1. шкіра стає блідною, може навіть синіти;
  2. слабшають м'язи;
  3. знижується чутливість тканин.

Визначити компанію токсикоманів досить просто. У них спостерігається:

  • нецензурна лайка;
  • важкий погляд;
  • червоні очі;
  • підвищена жвавість або повільність.

Діагностика ускладнена, коли у токсикомана кола під очима, неохайна зовнішність, меланхолія та відстороненість від того, що відбувається навколо, адже ці симптоми притаманні також і людям, що страждають від безсоння.

Лікування токсикоманії

Токсикоманія часто зачіпає підлітків з сімей неблагополучних верств населення, що не може бути несподіванкою. Багато їх однолітків вже наркомани або токсикомани, тому стати на цей шлях зовсім не складно, а знань не вистачає, щоб задуматися, що це може привести до повної деградації мозку. Діти можуть стати токсикоманами найчастіше у віці 11-13 років, хоча буває, що це відбувається і в 6-7 років. Навіть підлітки з сімей з достатком не виключені із зони ризику, тому що в їх оточенні завжди можуть знайтися люди та діти, які схиляють їх до вживання наркотичних речовин будь-якого роду.

Лікування дітей і дорослих проводиться однаково, з тією лише різницею, що дітям простіше вдається позбавитися від залежності, ніж дорослим, бо їхній організм молодший, а психіка легше піддається навіюванню, і їм простіше придумати собі мету в житті.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ